Już za dwa tygodnie odbędzie się weekend wyścigowy IMSA na torze Mid-Ohio. To tam zadebiutuje nowy samochód oraz nowy zespół w kategorii GT Daytona. Mowa o McLarenie 720S GT3 zespołu Compass Racing. McLaren będzie dziewiątym producentem w kategorii GTD. Brytyjska marka samochodowa związała się z Compass Racing wieloletnią umową.

W piątek zaprezentowano barwy oraz samochód, którym będzie jeździć Matt Plumb oraz zatrudniony niedawno jako kierowca fabryczny McLarena Paul Holton. Dwójka kierowców, która będzie współdzielić pomarańczowo-czarną 720S wystartuje w siedmiu wyścigach zaliczanych do Sprint Cup.

Holton to 25-letni kierowca ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, który w swojej karierze był mistrzem serii World Challenge z roku 2017. W zeszłym sezonie związał się z kanadyjskim zespołem Compass Racing i startował również w wyścigach WC oraz MPC. W obu przypadkach ścigał się samochodami McLarena.

Plumb z kolei to bardzo doświadczony amerykański kierowca wyścigowy, który w swojej dotychczasowej karierze rywalizował w seriach GT World Challenge America, MPC, czy startował w pojedynczych wyścigach serii IMSA. 44-latek w zeszłym roku związał się także z zespołem Compass Racing.

Dyrektor zarządzający Compass Racing Jill Beck nie krył podekscytowania rozszerzenia współpracy z McLarenem: „Paul był jednym z kierowców testowych tego samochodu, dzięki jego rozwojowi z ciągu ostatniego roku i wszyscy wiążemy duże nadzieje z pierwszym samochodem wyścigowym opracowanym w całości przez McLaren Automotive”.

„Nowy puchar Sprint Cup jest czymś na co liczyliśmy, że IMSA wprowadzi go w życie, ponieważ stanowi doskonałą drabinę dla naszego programu McLaren, z krokami od kategorii GS poprzez Sprint, aż do pełnego sezonu IMSA”.

Szef zespołu Karl Thompson dodał: „Przy opracowywaniu nowego samochodu ciągłość pracy jest bardzo ważna, dlatego cieszymy się, że Paul i Matt współpracują z nami. Wiemy, że konkurencja w IMSA jest bardzo zacięta, ale wierzymy, że 15 lat rywalizacji w Michelin Pilot Challenge przygotowało nas do walki”.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race