Zespół Forda przygotowuje się do zakończenia programu wyścigowego GT. W Długodystansowych Mistrzostwach Świata ten moment przypada na wyścig 24-godzinny Le Mans, zaś w serii IMSA kończy się po wyścigu Petit Le Mans.

Czteroletni program GT w Le Mans zakończy się w czerwcu, wraz ze wsparciem dla czterech fabrycznych zespołów – w tym prywatnego zespołu GT, którego właścicielem jest Amerykanin Ben Keating. Szef Ford Performance Mark Rushbrook wyraził uznanie dla wyników ekipy Chip Ganassi, razem z organizatorami Le Mans.

„Chcieliśmy podziękować ACO za umożliwienie wystawienia czterech samochodów do GTE-Pro w 24-godzinnym wyścigu Le Mans” – powiedział. „Fabryka Forda GT rywalizowała w cztery samochody przez ostatnie trzy sezony i wierzymy, że byliśmy ekstremalnie popularni wśród fanów, więc jesteśmy zachwyceni, że fani samochodów sportowych na całym świecie zobaczą, jak zespół wystartuje jeszcze jeden rok”.

W trakcie tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans pojawiły się spekulacje czy Ford wystawi oficjalnie wszystkie cztery samochody: „To zaszczyt się ścigać w Le Mans, a to zaszczyt, którego nie uważamy za oczywistość. Nie możemy się doczekać, aby się tam dostać w tym roku z zaplanowanymi specjalnymi rzeczami. To będzie bardzo wyjątkowy wyścig”.

Oczekuje się od zespołu Forda nowych malowań w stylu retro.

Źródło: speedtwitch.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race