Brytyjski kierowca Mike Conway został wycofany z zespołu Action Express Racing #5 po problemach z podróżą. Zeszłoroczni triumfatorzy 24-godzinnego wyścigu na Daytona International Speedway wystartują w 3-osobowym składzie.

Kierowca Toyoty w WEC miał jeździć z João Barbosą i Filipem Albuquerquem, którzy to mieli przejechać cały sezon IMSA, oraz z Christianem Fittipaldim, dla którego to będzie ostatni wyścig 24h Daytona.

„Właśnie rozmawialiśmy z Mikiem, jego lot został opóźniony i nadal jest w Anglii” – mówi menadżer zespołu Gary Nelson – „Jesteśmy rozczarowani, że nie będziemy mieli Mike w naszym samochodzie na wyścig. Z opóźnieniem stało się jasne, że on [Conway] nie zdąży dotrzeć na czas do Daytona na ostatnią sesję treningową. Wszyscy zdecydowaliśmy, że najlepsze co może być dla samochodu z numerem 5 to wyścig z Christianem, Joao i Filipe”.

Kierowca z Londynu jest drugim podopiecznym Marka Blundella, który zmierzył się z problemami podróżniczymi. Pierwszym kierowcą był Tom Blomqvist. 25-letni kierowca z Cambridge miał początkowo zasiadać w BMW Team RLL, jednakże został on zastąpiony przez Augusto Farfusa. Powodem zamiany były problemy wizowe Brytyjczyka.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race