Polski zespół Inter Europol Competition, znany m.in. z Europejskiej Serii Le Mans, potwierdził swoje zamiary startu w dwóch amerykańskich wyścigach serii IMSA.

Plany te obejmowały pierwotnie start w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona, ale ostatecznie pozostano przy dwóch wyścigach na torze Laguna Seca oraz Petit Le Mans, z całą kampanią związaną z wyścigami w klasie LMP2 i LMP3 w ELMS. Ostatnio Inter Europol zainwestował w kupno prototypu Ligier JS P217, który był widziany niedawno na torze Sebring podczas testów opon Dunlop – brali w nim udział 27-letni Jakub Śmiechowski, Portugalczyk Filipe Albuquerque oraz mistrz ELMS Jon Lancaster.

Zespół Inter Europol Competition istnieje od roku 2010 i zgłasza swoich zawodników z różnych narodowości do najróżniejszych serii wyścigowych. Sponsorem tytularnym zespołu jest Inter Europol – międzynarodowa piekarnia z siedzibą w Markach dostarczająca wyroby piekarnicze do ponad 30 krajów na całym świecie. Polska ekipa jest prowadzona przez Keese Motosport, ludzie tworzący zespół pochodzą z Polski, Niemiec, Czech, Węgier, Holandii czy Słowacji.

W zeszłym roku Inter Europol Competition wraz ze wspomnianym Jakubem Śmiechowskim i Niemcem Martinem Hippe uplasowali się na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej LMP3 wygrywając jeden wyścig i stając raz na trzecim stopniu podium w ELMS. Drugi samochód polskiego teamu uplasował się na 15. miejscu w sezonie 2018. W tym roku Inter Europol Competition poza startami w kategorii LMP2 i LMP3 w ELMS, startuje w sezonie 2018-2019 w Azjatyckiej Serii Le Mans i prowadzi w klasyfikacji zespołów LMP3, dzięki zwycięstwu na torze w Szanghaju.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race