Amerykański zespół Risi Competizione ogłosił swój skład kierowców na 24-godzinny wyścig na torze Daytona, otwierający sezon IMSA Championship. Za kierownicą Ferrari 488 klasy GTLM zasiądą Alessandro Pier Guidi, James Calado, David Rigon oraz Miguel Molina.

Startujący już po raz siódmy w wyścigu na amerykańskim torze Rigon po raz czwarty będzie reprezentować Ferrari w kategorii GTLM. Najlepszy wynik to piąte miejsce w ubiegłorocznym starcie. Drugi z Włochów Pier Guidi to zwycięzca 2014 roku, kiedy to również startował w Ferrari, w zespole Level 5 Motosport. Kierowca z Tortony to również mistrz Długodystansowych Mistrzostw Świata w kategorii LMGTE Pro z roku 2017.

Wraz z Włochem mistrzem z tamtego roku był James Calado, dla którego będzie to trzeci start w barwach Risi Competizione na torze Daytona. Z kolei Hiszpan Miguel Molina, który testował w zeszłym miesiącu opony Michelin wraz z amerykańskim zespołem pojedzie drugi wyścig na torze Daytona.

Szef zespołu Giuseppe Risi na temat tegorocznego składu na wyścig Rolex 24 at Daytona mówi: „Wszyscy czterej kierowcy mają głęboką wiedzę na temat Ferrari 488, wraz z doświadczeniem w wyścigach długodystansowych, tego właśnie chcesz w trudnym wyścigu takim jak ten. Davide i Miguel zajmą się jazdą w dniach testowych, a Alessandro i James dołączą do nich w wyścigu”.

Risi Competizione to zespół, który dołączył do Rolex 24 at Daytona od roku 1998. W roku 1999 w Ferrari 333SP i w 2003 w Ferrari 360GT zespół zakończył zmagania w wyścigu Rolex 24 na miejscu 2. Z kolei jedyne 3. miejsce zajęli dwa lata temu w Ferrari 488, w składzie Calado, Toni Vilander i Giancarlo Fisichella.

Źródło: risicompetizione.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race