Mazda ogłosiła skład na sezon 2019

Fabryczny zespół Mazdy ogłosił swój skład na tegoroczne wyścigi w serii IMSA. Podobnie jak w ubiegłym roku, za wystawienie dwóch prototypów RT24-P DPi odpowiedzialny będzie Team Joest.

W aucie #55 pojadą Amerykanin Jonathan Bomarito oraz Brytyjczyk Harry Tincknell. W wyścigach długodystansowych (czyli Daytona, Sebring, Watkins Glen oraz Road Atlanta) do wspomnianej dwójki dołączy 37-letni Olivier Pla.

Francuz reprezentuje także zespół Forda w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, zatem weźmie udział w obu wyścigach wspólnego weekendu obu serii w Sebring. Sam kierowca urodzony w Tuluzie komentuje swoje powołanie do zespołu: „Poziom konkurencji jest bardzo wysoki, ale patrząc na mocny koniec sezonu w roku 2018 jaki miała Mazda, to po prostu nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu i walki w roku 2019. Znam Harry’ego od dłuższego czasu, chcieliśmy dzielić samochód przez dłuższy czas i teraz cieszę się, że mogę być w Mazdzie RT24-P wraz z nim”.

W drugim samochodzie #77 zasiądą Tristan Nunez i Oliver Jarvis, a podczas dłuższych wyścigów dołączy do nich fabryczny kierowca Porsche Timo Bernhard oraz gwiazda serii DTM René Rast.

„Mam świetne wspomnienia z Team Joest, ponieważ w 2010 roku wygraliśmy 24-godzinny wyścig Le Mans” – mówił Bernhard. „Dzielenie samochodu z super kolegami z zespołu takimi jak Olly i René, których dobrze znam, a także z moim nowym kolegą Tristanem, stworzyło zestawienie bardzo interesujące i byłem bardzo entuzjastycznie nastawiony do zespołu Mazda Team Joest, kontynuując mój program z Porsche”.

Dodatkowo zespół ogłosił przetasowania w swoim personelu. Nowym dyrektorem technicznym został Jan Lange, zmieniając po wielu latach Ralfa Jüttnera. Z kolei nowym koordynatorem zespołu został Chris Mower, który był m.in. szefem zespołu LMP1 Nissana.

Źródło: mazdamotorsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league