Alonso ponownie wystartuje w 24h Daytona

Dwukrotny mistrz świata kierowców Fernando Alonso dołączy do zespołu Wayne Taylor Racing na czas styczniowego 24-godzinnego wyścigu na torze Daytona. Hiszpan utworzy załogę wspólnie z Jordanem Taylorem, Rengerem van der Zande oraz Kamuim Kobayashim.

„Bardzo się cieszę z dołączenia do WTR na czas 24h Daytona” – powiedział Alonso, który zadebiutował w słynnym wyścigu w 2017 roku. „To bez wątpienia jeden z najwspanialszych wyścigów w amerykańskim oraz światowym sporcie motorowym. Ściganie się w Stanach Zjednoczonych zawsze jest wyjątkowe – przez cały weekend fani tworzą atmosferę, której nie można znaleźć nigdzie indziej”.

Lider klasyfikacji Długodystansowych Mistrzostw Świata zasiądzie za kierownicą Cadillaca DPi-V.R czołowej klasy DPi: „Mam ogromną nadzieję na walkę o zwycięstwo, ale chcę się również dobrze bawić i dać fanom powody do radości. Podczas mojego debiutu problem z hamulcami pozbawił nas szans na walkę o podium, przez co odczuwam ogromny niedosyt. Po intensywnym roku, w którym rywalizowałem zarówno w Formule 1 jak i WEC, nie mogę się doczekać sezonu 2019, a także próby wygrania jednego z najważniejszych wyścigów na świecie”.

Cadillac wygrał dwie ostatnie edycje 24-godzinnego wyścigu w Daytonie, a pierwszy z tych triumfów zawdzięcza ekipie WTR – jedynym członkiem zwycięskiej załogi z 2017 roku, który pozostał w zespole, jest Jordan Taylor.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WTR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league