Action Express prowadzi po trzech godzinach

Eric Curran znajduje się na prowadzeniu po przejechaniu trzech godzin tegorocznego 12-godzinnego wyścigu w Sebring. Kierowca Action Express Racing ma za sobą rywali z zespołów Tequila Patrón ESM oraz Wayne Taylor Racing.

Druga runda tegorocznej IMSA Championship rozpoczęła się w dość chaotyczny sposób – od kolizji dwóch liderów. Oliver Pla próbował objechać Tristana Vautiera od zewnętrznej w pierwszym zakręcie, lecz został uderzony i wypadł na pobocze. Francuz powrócił na tor, lecz miał problemy ze swoim prototypem i spadł o trzy okrążenia za liderów. Vautier kontynuował jazdę, a jego zespół Spirit of Daytona plasuje się na piątek pozycji, za lepszą z Acur zespołu Team Penske oraz obiema Mazdami.

W klasie GT Le Mans początkowo zdecydowanie prowadziły samochody BMW, lecz po pierwszej neutralizacji inicjatywę przejęli inni producenci – po upływie trzech godzin na czele był zespół Risi Competizione, mając za sobą dwa samochody Porsche, lepsze z BMW oraz jedyne pozostałe w walce Corvette #4.

Zespół #3 miał problemy od samego początku – Antonio Garcia najpierw przebił oponę, a później musiał udać się do garażu z powodu problemów z alternatorem. Załoga kontynuuje co prawda jazdę, lecz traci już 17 okrążeń do liderów w swojej klasie.

Oponę na pierwszym okrążeniu przebił również zdobywca pole position w klasie GT Daytona Daniel Serra. Zespół Spirit of Race spadł przez to na koniec stawki i traci obecnie dwa okrążenia do prowadzącej załogi Audi #29 od Land Motorsport.

Pierwsza godzina wyścigu została przerwana przez groźnie wyglądający wypadek Franckiego Montecalvo w Ferrari #64, który uderzył w kręcący się prototyp #52 Sebastiana Saavedry i koziołkował w ostatnim zakręcie. Kierowca opuścił samochód o własnych siłach, lecz zespół nie powrócił już do rywalizacji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league