Filipe Albuquerque, João Barbosa i Christian Fittipaldi odnieśli zwycięstwo w 56 edycji wyścigu Rolex 24 at Daytona. W klasie GT Le Mans rywalizację zdominował Ford.

Zespół Action Express przezwyciężył problemy z przegrzewaniem się prototypów Cadillaca, a także skorzystał na poważniejszych problemach swoich rywali, aby wywalczyć dublet w pierwszej rundzie sezonu IMSA Championship.

Albuquerque przekroczył linię mety nieco ponad minutę nad swoim zespołowym kolegą Stuartem Midletonem, który dzielił prototyp #31 z Felipe Nasrem, Erikiem Curranem i Mikiem Conwayem. Na podium stanęli również Colin Braun, Jon Bennett, Romain Dumas i Loïc Duval, którzy poprowadzili Orecę zespołu CORE autosport. Wszystkie trzy pojazdy pokonały 808 okrążeń, co stanowi nowy rekord dystansu wyścigu w Daytonie.

Czwarte miejsce zajął debiutujący zespół United Autosports #32, za którym uplasowały się ekipy Jacke Chan DCR JOTA #78, JDC-Miller Motorsports #85 i #99, Performance Tech Motorsports #38 oraz Team Penske #7 i #6.

W klasie GT Le Mans zwycięstwo odnieśli Ryan Briscoe, Richard Westbrook i Scott Dixon z zespołu Ford Chip Ganassi Racing #67. Był to 200. triumf ekipy Chipa Ganassiego w profesjonalnych zawodach. Ze stratą 11 sekund wyścig ukończyła druga załoga Forda #66 w składzie Joey Hand, Dirk Müller i Sébastien Bourdais, a podium uzupełnili Antonio Garcia, Jan Magnussen i Mike Rockenfeller w Corvette #3.

Pierwsze zwycięstwo w historii 24-godzinnych wyścigów odniosło Lamborghini, za sprawą załogi Mirko Bortolotti/Rolf Ineichen/Frank Perera/Rik Breukers z zespołu GRT Grasser Racing Team #11.

Bortolotti znajdował się w końcówce wyścigu pod presją ze strony Jeroena Bleekemolena w Mercedesie #33, lecz na 13 minut przed końcem ten musiał zjechać do boksów na krótkie tankowanie i spadł na czwarte miejsce, a na podium stanęli Alvaro Parente, Katherine Legge, Tom Hindman i AJ Allmendinger z zespołu Michael Shank Racing #86 oraz Andrea Caldarelli, Bryce Miller, Madison Snow i Bryan Sellers z ekipy Paul Miller Racing.

Wyniki wyścigu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race