Podczas piątkowej gali na zakończenie sezonu, BMW poinformowało o poważnych zmianach w składzie kierowców na sezon 2018 IMSA Championship.

John Edwards i Alexander Sims pozostaną regularnymi kierowcami zespołu pod przewodnictwem Bobby’ego Rahala. Martin Tomczyk opuści jednak ekipę, aby przenieść się do programu Długodystansowych Mistrzostw Świata, a Bill Auberlen skróci swój program do udziału w wyścigach długodystansowych cyklu NAEC. Ich miejsce zajmą Connor De Phillippi oraz Jesse Krohn. Poza Auberlenem, w wyścigach NAEC będą ich wspomagać Nick Catsburg, Philipp Eng i Augusto Farfus.

„Zaangażowanie w Ameryce pozostanie w sezonie 2018 jednym z filarów naszego wyścigowego programu” – powiedział dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt. „Nasza współpraca z BMW Team RLL wkracza w dziesiąty sezon. Aby uczcić tę rocznicę, zespół Bobby’ego Rahala będzie wystawiać dwa nowe samochody BMW M8 GTE”.

„Wprowadziliśmy do zespołu kolejnego specjalistę w wyścigach GT, w osobie Connora De Philippiego. Cieszę się również z awansu naszego byłego juniora Jessiego Krohna. Chciałbym jeszcze raz złożyć wyrazu szacunku dla Billa Auberlena. Żaden kierowca nie był związany z BMW tak jak on – 400 startów dla jednego producenta to coś unikalnego. Miło będzie go mieć w składzie na największe wyścigi sezonu”.

Styczniowy wyścig Rolex 24 at Daytona będzie miejscem debiutu dla nowego samochodu marki – modelu M8 GTE – który będzie wykorzystywany również w WEC.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race