Alonso: Chcę się ścigać w Ameryce tak często, jak to możliwe

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso potwierdził swoje zainteresowanie startem w styczniowym wyścigu Rolex 24 at Daytona. Hiszpan był łączony z zespołem United Autosports.

Alonso już od dłuższego czasu wyraża intencje walki o potrójną koronę sportów motorowych. Aby to osiągnąć, musi odnieść zwycięstwa w Indianapolis 500 – gdzie startował w tym roku – oraz 24h Le Mans, gdzie może wystąpić w przyszłym roku.

Jak stwierdził kierowca McLarena, jest on otwarty na dodatkowe starty w celu przygotowania się do występu w Le Mans, jeśli nie będą one kolidować z kalendarzem F1.

„Oczywiście zrobię wszystko, by startować w Ameryce tak często, jak to możliwe” – powiedział. „Indy 500 było jednym z najlepszych doświadczeń w moich życiu, jeśli chodzi o odczucia i podejście do ścigania. Chciałbym doświadczyć większej ilości wyścigów w Ameryce. Jedną z okazji może być styczniowe 24h Daytona”.

Alonso miałby wystąpić w zespole United Autosports, którego współwłaścicielem jest dyrektor wykonawczy McLarena Zak Brown. Angielsko-amerykańska ekipa wystawi dwa Ligiery JS P217, a wśród potwierdzonych kierowców znajdują się już Paul di Resta, Lando Norris, Will Owen i Phil Hanson.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league