Mazda RT24-P pokazana w Los Angeles

Salon samochodowy w Los Angeles stał się dzisiaj niezwykle ważnym wydarzeniem dla IMSA SportsCar Championship. Wszystko za sprawą pierwszego zaprezentowanego prototypu w specyfikacji Daytona Prototype international – Mazdy RT24-P.

RT24-P zaliczy swój wyścigowy debiut podczas styczniowego wyścigu Rolex 24 at Daytona, który będzie pierwszym sprawdzianem dla nowego pojazdu, nawiązującego nazwą do programu marki „Road to 24”.

Bazujący na podwoziu Riley-Multimatic prototyp będzie napędzany przez 2-litrowy, 4-cylindrowy rzędowy silnik turbo MZ-2.0T, współtworzony przez Mazdę oraz AER, o mocy około 600 KM. Za zespół wyścigowy ponownie będzie odpowiadać SpeedSource Race Engineering, a jego kierowcami będą Jonathan Bomarito, Tristan Nuñez, Tom Long i Joël Miller.

„To wielki moment dla Mazda Motorsport, jak i całej rodziny Mazdy” – powiedział John Doonan, szef Mazda Motorsports North America. „Posiadanie samochodu dzielącego język stylistyczny Mazdy, na najwyższym poziomie w wyścigach, jest znaczące dla marki. Wierzymy, że mamy właściwy zespół, właściwych kierowców i właściwe podwozie, aby walczyć o zwycięstwa i mistrzostwa”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mazda USA

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league