Rossi wystartuje w Daytonie i Sebring

Rossi wystartuje w Daytonie i Sebring INDYCAR

Zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 z 2016 roku Alexander Rossi dołączy do fabrycznego zespołu Acury w mistrzostwach IMSA, na czas wyścigów 24h Daytona oraz 12h Sebring. Amerykanin dołączy do Hélio Castronevesa i Ricky’ego Taylora, zastępując tym samym Grahama Rahala.

Rossi zajął drugie miejsce w tegorocznej serii IndyCar, pokonując wszystkich kierowców Team Penske, który jest odpowiedzialny za fabryczny program Acury w czołowej klasie prototypów DPi.

„Obserwowałem i ścigałem się przeciwko Team Penske w IndyCar” – powiedział. „Mam ogromny szacunek dla tej organizacji, tego co robią i jak to robią. Doceniam to, że Andretti Autosport pozwoliło mi reprezentować markę Acura w jednych z największych wyścigów długodystansowych na świecie. Nie mogę się doczekać współpracy z Hélio i Rickym. Chcę się czegoś od nich nauczyć i mam nadzieję przyczynić się do zwycięstw oraz zdobycia mistrzostwa przez zespół”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka