Nissan na czele w połowie dystansu

Nissan na czele w połowie dystansu IMSA

Pipo Derani został sklasyfikowany jako lider w połowie tegorocznego 12-godzinnego wyścigu w Sebring.

Druga ćwiartka rywalizacji była usłana wyjazdami samochodu bezpieczeństwa – jeden z najdziwniejszych incydentów miał miejsce w czwartej godzinie, kiedy to wiatr porwał jeden z namiotów kibiców i pozostawił go na torze.

Przez dłuższy czas największym rywalem dla Deraniego był Ricky Taylor w Acurze #7 – jego prototyp nie wytrzymał jednak trudów rywalizacji i stanął w płomieniach na krótko przed końcem szóstej godziny.

Na niepowodzeniu rywali skorzystał zespół Mazdy – na drugie miejsce awansował Spencer Pigot, który ma za sobą Juana Pablo Montoyę w drugiej Acurze, Felipe Nasra z Action Express oraz Rengera van der Zande z Wayne Taylor Racing.

W klasie GT Le Mans prowadzi Connor de Philippi w BMW #25, za którym podążają Toni Vilander w Ferrari, Nick Tandy i Laurens Vanthoor w Porsche oraz Scott Dixon w Fordzie. Na czele klasy GT Daytona znajduje się z kolei Luca Stolz w Mercedesie #33.  

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka