Alonso: Świetnie jest wyjść ze swojej strefy komfortu

Alonso: Świetnie jest wyjść ze swojej strefy komfortu McLaren

Dwukrotny mistrz świata kierowców Fernando Alonso nie może doczekać się swojego debiutu w wyścigu Rolex 24 at Daytona, gdzie poprowadzi Ligiera LMP2 zespołu United Autosports.

Hiszpan, który od dłuższego czasu łączony jest z programem LMP1 Toyoty na wyścig 24h Le Mans, utworzy załogę wraz z kierowcą rozwojowym McLarena Lando Norrisem oraz mistrzem Europejskiej Serii Le Mans Philem Hansonem.

„To prawdziwa przyjemność wrócić do ścigania w Stanach, przed tutejszą publicznością” – powiedział Alonso, który w maju ubiegłego roku zadebiutował w Indianapolis 500. „W mniej niż rok będę uczestniczyć w dwóch legendarnych wyścigach, z czego jestem bardzo dumny. Zawsze chciałem podejmować wyzwania innych dyscyplin motorsportu – jest to konieczne, by stać się lepszym kierowcą”.

„Świetnie jest wyjść poza moją strefę komfortu i uczestniczyć w tak legendarnym wyścigu. Nie mogę doczekać się startu dla United Autosports, aktualnych mistrzów LMP3. Podczas testów w listopadzie wszyscy przywitali mnie jako członka rodziny i z radością spędzę z nimi więcej czasu podczas nadchodzących testów”.

„Nie mogę doczekać się, by zasiąść w kokpicie i wyjechać na słynny owal. W trakcie ostatnich kilku miesięcy obejrzałem wiele edycji wyścigu, co jeszcze bardziej rozbudziło mój zapał i chęć spróbowania tego samemu. Będzie zabawa!”

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka