Cadillac wprowadzi nowy silnik DPi

Cadillac wprowadzi nowy silnik DPi Daytona International Speedway

Mistrzowski producent sezonu 2017 IMSA Championship zapowiedział wprowadzenie od przyszłego roku nowego, mniejszego silnika.

Nowa wolnossąca jednostka o objętości 5,5 litra została już sprawdzona na torze przez mistrzowski zespół Wayne Taylor Racing. Po przejściu sprawdzianu na torze oraz testów na hamowni, silnik został dopuszczony do użytku przez władze serii.

W swoim pierwszym sezonie, Cadillac wykorzystywał silnik o objętości 6,2 litra, który ze względu na swoją charakterystykę otrzymał bardzo restrykcyjne parametry wyrównywania osiągów. Nowa jednostka ma nie tylko wyeliminować ten problem, ale również zapewnić bardziej wyważone krzywe mocy oraz momentu obrotowego.

Przepisy klasy Daytona Prototype international pozwalają producentom na wprowadzanie zmian w swoich jednostkach napędowych w dowolnym momencie, lecz proponowane poprawki muszą najpierw zostać zatwierdzone przez serię.

Wszystkie cztery prototypy powinny zostać wyposażone w nowy silnik przed testami Roar Before the 24 w następny weekend.

Źródło: sportscar365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka