Risi Competizione wystawi drugi samochód w Daytonie

Risi Competizione wystawi drugi samochód w Daytonie Ferrari

Zespół Risi Competizione pojawi się podczas styczniowego wyścigu Rolex 24 at Daytona z dwoma samochodami Ferrari 488 – jednym w klasie GT Le Mans oraz drugim w specyfikacji GT Daytona.

Za kierownicą samochodu GTD #82 zasiądą mistrz serii World Challenge Martin Fuentes, Santiago Creel i Ricardo Pérez de Lara. Skład załogi GTLM #62 nie jest jeszcze znany.

„To dla nas jednorazowy program w klasie GTD” – powiedział menedżer ekipy Dave Sims. „Minęło trochę czasu od kiedy ostatni raz wystawialiśmy dwa auta, ale nie możemy się tego doczekać”.

Risi wystawiało dwa Ferrari F430 w latach 2006-2007, za istnienia Amerykańskiej Serii Le Mans, lecz od tamtej pory zespół ograniczał się do swojego zwyczajowego jednego samochodu.

„Alessandro Pier Guidi poprowadzi samochód nr 62 podczas testów, jest on w tej chwili jedynym zgłoszonym kierowcą. Ściągamy także dobrych mechaników do zespołu nr 82. Dobrze będzie wrócić na tor i miejmy nadzieję w dobrej pogodzie!”

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka