Spirit of Daytona przechodzi na Cadillaca

Spirit of Daytona przechodzi na Cadillaca Spirit of Daytona Racing

Zespół Spirit of Daytona – który powróci do swojej oryginalnej nazwy po kilku latach funkcjonowania jako Visit Florida Racing – ogłosił, że w sezonie 2018 IMSA Championship dołączy do zespołów wystawiających Cadillaca DPi-V.R. Kierowcami ekipy będą Matt McMurry oraz Tristan Vautier.

W sezonie 2017 zespół korzystał z dwóch różnych prototypów LMP2 – Riley-Multimatic oraz Ligier – i odniósł jedno zwycięstwo na torze Laguna Seca. Po przeanalizowaniu dostępnych opcji, ekipa powróciła pod płaszcz koncernu General Motors, dla którego odniosła pierwsze zwycięstwo w klasie DP w 2012 roku.

„Miniony sezon był bardzo trudny, ale dzięki temu wiele nauczyliśmy się jako organizacja oraz zespół wyścigowy” – powiedział właściciel ekipy Troy Flis. „Zwycięstwo w Laguna Seca było świetnym sposobem na zademonstrowanie tego, a teraz skupiamy się na przeniesieniu tego rozpędu na kolejny sezon oraz szybkie zaznajomienie się z prototypem Cadillaca. Chcemy dać naszym kierowcom solidną platformę do nauki i doskonalenia swoich wyników wraz z upływem sezonu”.

McMurry wdarł się przebojem na scenę wyścigów długodystansowych, gdy w 2014 roku został najmłodszym kierowcą w historii wyścigu 24h Le Mans. Od tamtej pory ścigał się prototypami w Europejskiej oraz Azjatyckiej Serii Le Mans, a w IMSA jeździł samochodami GT.

Vautier jest najbardziej znany ze swoich występów w IndyCar, lecz w ostatnich latach spędził dużo swojego czasu w samochodach GT3. W 2011 roku zdobył on mistrzostwo serii Pro Mazda, pracując z obecnym inżynierem SDR Rickiem Cameronem.

Źródło: sdr-motorsports.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka