Sims chwali nowe BMW M8 GTE

Sims chwali nowe BMW M8 GTE BMW

Po odbyciu swojego pierwszego testu za kierownicą modelu M8 GTE, fabryczny kierowca BMW Alexander Sims określił nowy pojazd jako krok do przodu względem poprzedników. Sims był obecny podczas długodystansowego testu, jaki miał niedawno miejsce na torze Paul Ricard.

„Moje pierwsze wrażenia są bardzo dobre, a samochód sprawia wrażenie bardzo dopracowanego” – powiedział Brytyjczyk. „To nie był pierwszy test, jaki odbyliśmy, ale pierwszy w jakim uczestniczyłem. Samochód przeszedł już serię testów, więc został pod pewnymi względami poprawiony i budzi pozytywne odczucia z punktu widzenia kierowcy. Czuć, że ma się pod sobą solidny samochód, który przekazuje kierowcy znaczną ilość informacji”.

Sims uważa, że model M8 GTE czerpie najlepsze cechy z poprzedników – Z4 oraz M6: „Jest bardziej dopracowany. Siedząc w aucie i podczas jazdy widać, że wyciągnięto lekcje z poprzednich modeli”.

„Jechałem raz czy dwa Z4 GTLM i niektóre jego cechy były fantastyczne. M6 ma kilka modnych stron, ale również kilka słabych, które były trudne do przezwyciężenia, jak kwestia dystrybucji wagi. M8 sprawia wrażenie, jak gdyby wzięto wszystko, co najlepsze i zastosowano do jednego samochodu”.

Źródło: sportscar365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka