Stroll ponownie wystartuje w Rolex 24?

Stroll ponownie wystartuje w Rolex 24? Williams/LAT Photo

Lance Stroll może w styczniu po raz drugi wystartować w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona. Kanadyjczyk wiązany jest z zespołem Jackie Chan DCR JOTA.

Stroll byłby drugim – obok Fernando Alonso – aktywnym kierowcą F1, który wystartuje w styczniowym otwarciu sezonu IMSA. Może on utworzyć załogę pojazdu Oreca 07-Gibson kategorii LMP2 wraz z Felixem Rosenqvistem, Danielem Juncadellą oraz Robinem Frijnsem.

Współwłaściciel ekipy David Cheng potwierdził w ubiegłym tygodniu, że jedną z załóg będą stanowić kierowcy dotychczas niezwiązani z zespołem. W drugim aucie ekipy mieliby zasiąść Cheng, Ho-Pin Tung, oraz Thomas Laurent, który testował kilka dni temu prototyp LMP1 Toyoty.

Stroll wziął udział w wyścigu Rolex 24 w 2016 roku, kiedy to zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Potwierdzenie jego powrotu może nadejść już w przyszłym tygodniu, po zakończeniu trwającego sezonu F1.

Źródło: sportscar365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka