BMW przedłuża współpracę z RLL

BMW przedłuża współpracę z RLL BMW

Zespół Rahal Letterman Lanigan dziesiąty rok z rzędu będzie wystawiać samochody BMW w amerykańskich wyścigach długodystansowych.

Amerykańska ekipa, prowadzona przez byłego mistrza IndyCar Bobby’ego Rahala, odniosła w tym roku cztery zwycięstwa w IMSA Championship i zajęła drugie miejsce we wszystkich trzech klasyfikacjach. Od początku swojej współpracy z BMW, Team RLL wygrał 17 wyścigów i zdobył 68 miejsc na podium.

„Mamy za sobą jeden z najlepszych sezonów w historii naszych startów z BMW i cieszę się, że będziemy współpracować ze sobą przez kolejne lata” – powiedział Bobby Rahal. „Ta wspaniała długoterminowa współpraca rozpoczęła się w 2009 roku i czujemy się uhonorowani możliwością reprezentowania BMW na torach wyścigowych Ameryki Północnej. Wzmocniony przed kolejnym sezonem zespół RLL z pewnością pomoże w rozwoju modelu M8 GTE, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej ekscytujących aut przyszłego roku”.

Pod koniec listopada zespół otrzyma pierwszy egzemplarz nowego modelu M8 GTE. Team RLL będzie odpowiedzialny za debiut wyścigowy nowej maszyny podczas styczniowego Rolex 24 at Daytona.

Źródło: rahal.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka