Nunez: Zmodyfikowana Mazda to „zupełnie inny samochód”

Nunez: Zmodyfikowana Mazda to „zupełnie inny samochód” Mazda

Fabryczny zespół Mazdy przedwcześnie zakończył swoje starty w sezonie 2017 IMSA Championship, aby skupić się na przeprowadzeniu gruntownej modernizacji prototypu RT24-P. Wersja „Evo” pojazdu przeszła swoje pierwsze testy w Stanach Zjednoczonych.

Jonathan Bomarito, Joel Miller, Spencer Pigot i Tristan Nunez zmieniali się za kierownicą prototypu, który będzie wystawiany przez legendarny zespół Team Joest. Najwięcej jazdy przypadło Nunezowi, co było prezentem na jego 22. urodziny. Amerykanin nie ukrywał zachwytu nad zmodernizowanym pojazdem.

„Jest zupełnie inny. To bardzo budujące, widzieć jak wprowadzone zmiany przełożyły się na tor. To zupełnie inny samochód” – powiedział. „Ma się wrażenie, że samochód dużo lepiej słucha się kierowcy, jest łatwiejszy w prowadzeniu i nie próbował zrobić niczego złego”.

Prototyp Mazdy jest oparty o podwozie Riley-Multimatic, które okazało się znacząco odbiegać od standardów wyznaczonych przez Orecę, Ligiera i Dallarę. Z tego względu twórcy przepisów klasy LMP2 zezwolili na jego modernizację, czym wspólnie zajęli się Multimatic oraz Team Joest.

Źródło: nbcsports.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka