Castroneves przechodzi do IMSA

Castroneves przechodzi do IMSA INDYCAR

Team Penske oficjalnie ogłosił, że Hélio Castroneves będzie w przyszłym roku kierowcą programu Acury DPi w IMSA Championship. Brazylijczyk zakończy tym samym regularne starty w IndyCar Series.

Castroneves, który zaliczy swój debiut podczas nadchodzącego wyścigu Petit Le Mans, dołączył tym samym do Juana Pablo Montoyi i Dane’a Camerona. Zespół nie ogłosił jeszcze swojego czwartego etatowego kierowcy, ani zawodników na wyścigi długodystansowe.

„Miałem szczęście, osiągając wiele swoich życiowych celów z Team Penske” – powiedział Castroneves. „Pomóc Rogerowi [Penske], zespołowi i ludziom z Acury w rozpoczęciu i budowie tego programu od zera będzie dla mnie kolejnym dużym wyzwaniem i okazją w mojej karierze. Jestem dumny ze wszystkiego, co osiągnęliśmy razem w IndyCar, a teraz jestem skupiony na swoim udziale w rozwoju modelu ARX-05 i próbie wygrania 24h Daytona i mistrzostwa IMSA”.

Choć Castroneves nie będzie już regularnie ścigać się w IndyCar, weźmie udział w przyszłorocznym wyścigu Indianapolis 500, by walczyć o swoje czwarte zwycięstwo.

Źródło: teampenske.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka