Albuquerque i Nasr kierowcami Action Express

Albuquerque i Nasr kierowcami Action Express Audi

Mistrzowski zespół trzech poprzednich edycji IMSA Championship – Action Express Racing – dokona zmian w składzie obu swoich załóg na sezon 2018.

Fabryczny kierowca Audi Filipe Albuquerque jest w tym roku trzecim kierowcą załogi nr 5. Na przyszły sezon zostanie on awansowany do roli głównego kierowcy i będzie ścigać się u boku João Barbosy. Christian Fittipaldi zrezygnuje z pełnego sezonu startów i będzie uczestniczyć jedynie w rundach długodystansowych, skupiając się na swojej roli dyrektora sportowego ekipy.

„Odejście Audi i Porsche [z WEC] było szokiem, ale podoba mi się to, co dzieje się w Ameryce z DPi” – powiedział Portugalczyk. „Ma to sens, że ta klasa znajduje się w swoim szczycie. W swojej karierze chcę znajdować się na tym szczycie, czy to w Le Mans, Daytonie czy Sebring, a w tej chwili szczyt jest w Ameryce”.

W związku z przejściem Erica Currana do Team Penske po ostatnim tegorocznym wyścigu, zespół musiał znaleźć także nowego kierowcę do samochodu nr 31, który utworzy parę z ubiegłorocznym mistrzem serii Erikiem Curranem. Wybór padł na byłego zawodnika F1 Felipe Nasra, który ma już na swoim koncie dwa występy w Rolex 24 at Daytona z zespołem Michael Shank Racing.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka