Michelin będzie oficjalnym dostawcą opon w IMSA od sezonu 2019

Michelin będzie oficjalnym dostawcą opon w IMSA od sezonu 2019 Michelin

Przyszłoroczny sezon IMSA Championship będzie ostatnim, w którym dwie z trzech klas będą korzystać z opon Continental. W 2019 roku status oficjalnego dostawcy przejmie Michelin.

Podobnie jak to jest do tej pory, klasa GT Le Mans pozostanie otwarta dla wszystkich producentów (choć obecnie jest zdominowana przez Michelin), lecz auta klas Prototypów i GT Daytona będą korzystać wyłącznie z wyrobów francuskiej marki. Zmiana dostawcy obejmie też serie towarzyszące IMSA SportsCar Challenge oraz Prototype Challenge.

„Waga naszej poszerzonej współpracy z Michelin, jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek segmentu premium na świecie, jest niemożliwa do przecenienia” – skomentował prezydent IMSA Scott Atherton. „IMSA może cieszyć się długą i owocną współpracą z Michelin i jesteśmy dumni z ogłoszenia nowego wieloletniego kontraktu”.

Michelin zostanie także sponsorem tytularnym serii wyścigów długodystansowych, znaną obecnie jako North American Endurance Challenge. Oznacza to zatem, że IMSA utraci sponsoring ze strony marki Tequila Patrón, która jest również reprezentowana poprzez zespół Extreme Speed Motorsports.

Nie wiadomo jeszcze, jaka jest dalsza przyszłość marki Continental w sporcie motorowym. Szefostwo firmy twierdzi jedynie, że „analizuje możliwości”, które mogą obejmować podjęcie nowego programu lub całkowite zakończenie aktywności w sporcie.

Źródło: imsa.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka