Team Penske wystartuje w Petit Le Mans

Team Penske wystartuje w Petit Le Mans Oreca

Mistrzowski zespół tegorocznej IndyCar Series Team Penske znalazł się na liście zgłoszeń do finałowej rundy IMSA Championship – 10-godzinnego wyścigu Petit Le Mans. Prototyp LMP2 ekipy poprowadzą Juan Pablo Montoya, Hélio Castroneves i Simon Pagenaud.

Zespół z Karoliny Północnej został wybrany do prowadzenia fabrycznego programu Daytona Prototype international Acury. Debiut tego pojazdu nastąpi podczas styczniowego Rolex 24 at Daytona, a tegoroczne Petit Le Mans stanowi ostatnią szansę na trening w warunkach wyścigowych.

Team Penske nie wystawi jednak prototypu DPi Acury, a opartą o to samo podwozie Orecę 07-Gibson w specyfikacji LMP2. Trzyosobowy skład kierowców stanowić będą dwaj obecni kierowcy IndyCar – Pagenaud i Castroneves – oraz Montoya, który został już potwierdzony jako jeden z przyszłorocznych kierowców ekipy.

Zgłoszenie od Team Penske zostało nadesłane już po upływie terminu, co miało związek z faktem, że zespół chciał odbyć prywatny test ze swoimi kierowcami, zanim zdecyduje się na wzięcie udziału w wyścigu.

„Mieliśmy to w planach od dłuższego czasu, ale czekaliśmy do chwili, kiedy będziemy mogli zapewnić naszym kierowcą testy na tym szybkim torze w samochodzie zupełnie innym od IndyCar” – powiedział prezydent zespołu Tim Cindric.

Poza Team Penske, swój start – z wykorzystaniem identycznego pojazdu Oreca 07-Gibson – potwierdził Rebellion Racing. Skład szwajcarskiej ekipy utworzą Gustavo Menezes, Nick Heidfeld i Mattias Beche.

Lista zgłoszeń

10-godzinny wyścig odbędzie się 7 października.

Źródło: teampenske.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka