Tandy, Bamber i Hunter-Reay wystartują w Petit Le Mans

Tandy, Bamber i Hunter-Reay wystartują w Petit Le Mans Porsche

Do 10-godzinnego wyścigu Petit Le Mans na torze Road Atlanta mamy jeszcze miesiąc, ale już dowiadujemy się jacy kierowcy pojadą w tym amerykańskim klasyku.

Do Porsche Team GT dołączyli Brytyjczyk Nick Tandy i Nowozelandczyk Earl Bamber, którzy startowali już w IMSA Championship. Zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu Le Mans z roku 2015 powrócą 7 października, by uczestniczyć w tegorocznym finale serii.

Bamber to zwycięzca azjatyckiej Formuły BMW z roku 2006 oraz Porsche Supercup w klasyfikacji generalnej z roku 2013. Bamber startował w Petit Le Mans już trzykrotnie – najwyższą pozycją 27-latka było 2. miejsce w roku 2014. W sezonie 2016 wygrał raz w Porsche #912 wspólnie z Fréderickiem Makowieckim.

Tandy to z kolei 32-letni kierowca urodzony w Bedford. Jego największe osiągnięcie to zwycięstwo 24h wyścigu Le Mans w sezonie 2015. Startował również w Porsche Supercup, Euro Formule 3, czy w Brytyjskiej serii GT. Do stawki IMSA Championship dołączył w sezonie 2014 wraz z Patrickiem Piletem. W tym samym roku wygrali oni (dodatkowo jechał z nimi Richard Lietz) Daytona 24h w klasie GTLM. W roku 2015 Patrick Pilet zwyciężył w klasyfikacji GTLM, a Tandy znalazł się na miejscu 9. Stało się tak, ponieważ Tandy pauzował wyścigi w Long Beach i na torze Laguna Seca.

Bamber dołączy do Porsche o numerze 912 wraz z Włochem Gianmarią Brunim oraz Belgiem Laurensem Vanthoorem, z kolei Tandy będzie jechał także w Porsche tylko z numerem 911. Jego kolegami z jednego samochodu będzie stary znajomy Patrick Pilet oraz Niemiec Dirk Werner.

W prototypach też już się pojawiają pierwsze potwierdzenia trzeciego kierowcy. Mieliśmy już potwierdzenie chociażby w zespole Wayne Taylor Racing #10, gdzie do braci Taylorów dołączy Ryan Hunter-Reay. Dla zwycięzcy Indianapolis 500 z roku 2014 oraz mistrza serii IndyCar to nie pierwszy start w IMSA Championship – nawet w tym sezonie odnotował jeden występ w zespole Michael Shank Racing podczas 24h Daytona. W poprzednich sezonach IMSA startował w pojedynczych i najbardziej prestiżowych wyścigach tejże serii. Teraz ma dużą szansę poprawić swoje wyniki i wygrać Petit Le Mans, gdyż Cadillac DPi-V.R zespołu Wayne Taylor Racing prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Wyścig odbędzie się 7 października.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche, WTR

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka