Lamborghini nie planuje budowy prototypu DPi

Lamborghini nie planuje budowy prototypu DPi Blancpain GT Series

Szef Lamborghini Motorsport Giorgio Sanna zdementował plotki, jakoby włoski producent miał w najbliższej przyszłości pojawić się w stawce Daytona Prototype international, a zamiast tego skupi się na swojej aktywności w wyścigach GT.

O planach poszerzenia działalności Lamborghini w Stanach Zjednoczonych mówiono od dawna – marka miała podobno być bliska stania się nowym dostawcą silników IndyCar Series, lecz wycofała się ze względu na dużą skalę programu. Później mówiono o możliwym wejściu Lamborghini do IMSA wraz z prototypem DPi, lecz teraz zostało to wykluczone.

„W tej chwili skupiamy się na wyścigach GT, bo wpisują się one w naszą strategię produktową” – powiedział Sanna. „Przyznałem nie raz, że lubię DPi – pomysł, koncept i wizję IMSA, by stworzyć prototypy z genami samochodów drogowych. Na ten moment nie możemy jednak zaangażować się w taki projekt, ale nie wykluczamy tego w przyszłości”.

Sanna przyznał również, że kolejnym krokiem ku poszerzeniu portfolio Lamborghini byłaby budowa samochodu GTE, lecz decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła: „Nieustannie przyglądamy się sytuacji w całym motorsporcie, a w ostatnich kilku dniach pojawiło się wiele wiadomości. Jak powiedziałem nie raz, poważnie rozważamy wiele możliwości, ale nie spieszymy się z niczym, bo nasza obecna platforma [GT3] działa bardzo dobrze. Jesteśmy jednak ambitni i mamy nadzieję, że pojawią się jakieś wieści [o programie GTE]”.

Źródło: sportscar365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka