Mazda opuści resztę sezonu, Team Joest przejmie program

Mazda opuści resztę sezonu, Team Joest przejmie program Mazda USA

Mazda ogłosiła dziś zaskakującą decyzję o rozwiązaniu współpracy z warsztatem SpeedSource ze skutkiem natychmiastowym, a tym samym przedwczesnym zakończeniu startów w sezonie 2017 IMSA Championship. Prototypy japońskiej marki będzie od przyszłego roku wystawiać Team Joest.

Zespół Joest Racing to jedna z najsłynniejszych nazw w wyścigach długodystansowych, ze względu na swoje zaangażowanie w program LMP1 Audi. Team Joest ma na swoim koncie 16 zwycięstw w wyścigu 24h Le Mans oraz liczne triumfy w największych amerykańskich wyścigach – w tym 10 zwycięstw w 12h Sebring oraz sześć w Petit Le Mans.

Zerwanie współpracy ze SpeedSource oznacza, że zespół prototypów Mazdy nie weźmie udziału w trzech ostatnich wyścigach sezonu. W tym czasie Joest rozpocznie testy, w ramach przygotowań do sezonu 2018. Specyfikacja pojazdu nie ulegnie jednak zmianie.

„To ważny moment w historii Mazda Motorsports, bo tworzymy więź naszego czołowego programu wyścigowego z jednym z najlepszych zespołów w historii” – skomentował dyrektor ds. motorsportu Mazdy NA John Doonan. „To, czego dokonali Pan Joest, Ralf Jüttner i cały zespół Joest Racing, prawdopodobnie nigdy nie zostanie powtórzone. Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy w celu umieszczenia Mazdy w kręgu zwycięzców i walki o mistrzowskie tytuły”.

Od początku swojego programu prototypów w IMSA, Mazda nie odniosła jeszcze ani jednego zwycięstwa.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mazda USA

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka