Team Penske pojawi się w IMSA Championship od sezonu 2018

Team Penske pojawi się w IMSA Championship od sezonu 2018 Honda

Słynny amerykański zespół Team Penske ogłosił dziś stworzenie nowego programu wyścigowego w IMSA Championship. Ekipa będzie wystawiać dwa nowe prototypy Acura ARX-05.

Odsłonięcie nowego pojazdu specyfikacji Daytona Prototype International nastąpi w sierpniu na torze Laguna Seca. Nie wiadomo jeszcze, kim będą kierowcy ekipy, lecz w spekulacjach regularnie padają nazwiska Juan Pablo Montoyi i Hélio Castronevesa. Debiut wyścigowy jest planowany na styczniowy Rolex 24 at Daytona.

„Jesteśmy podekscytowani połączeniem sił z Honda Performance Development i możliwością reprezentowania marki Acura poprzez wystawianie dwóch prototypów, począwszy od sezonu 2018” – powiedział właściciel zespołu Roger Penske. „Wyścigi długodystansowe zawsze były częścią naszego dziedzictwa – od pierwszego startu w 24h Daytona w 1996 do występów w Amerykańskiej Serii Le Mans w późnych latach dwutysięcznych”.

„Wskrzeszenie programu wyścigów długodystansowych w Team Penske zawsze było naszym celem, ale wymagało to silnych partnerów, takich jak Honda i Acura. Wspaniale jest przenieść naszą współpracę na tory wyścigowe i cieszymy się z powrotu do wyścigów IMSA”.

Prototyp Acura ARX-05 będzie bazować na podwoziu francuskiego warsztatu Oreca, a napędzany będzie poprzez 3,5-litrowy silnik V8 z dwiema turbosprężarkami. HPD zapewnia o wieloletnim programie startów, choć nie podano, na jaki okres zawarto umowę z Team Penske.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Team Penske

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka