Team Penske rozważa udział w Petit Le Mans

Team Penske rozważa udział w Petit Le Mans Porsche

Debiut Team Penske w IMSA Championship może nadejść jeszcze w tym roku, przed rozpoczęciem oczekiwanego programu DPi Hondy.

Amerykański zespół podobno otrzymał już prototyp Oreca 07 Gibson, mający służyć do przygotowań przed przyszłorocznymi startami – nowa maszyna Hondy miałaby opierać się bowiem na tym samym podwoziu francuskiego producenta, zgodnie z przepisami klasy.

To właśnie tym pojazdem Penske miałoby się ścigać w październiku na torze Road Atlanta. Nie wiadomo jeszcze, kto miałby poprowadzić pojazd podczas 10-godzinnego maratonu.

„Jestem pewien, że te plotki pojawiły się po mojej wizycie w Watkins Glen, gdzie rozmawiałem z IMSA na temat wymogów przystąpienia do serii” – skomentował szef zespołu Tim Cindric, odnosząc się do niedzielnego wyścigu w Watkins Glen. „Rozważamy to [występ w Petit Le Mans], ale dopóki status naszego właściwego programu nie będzie jasny, nie wiemy czy to dla nas wykonalne”.

Dla Team Penske nie byłoby to nic nowego – zespół wziął udział w ostatnim wyścigu Amerykańskiej Serii Le Mans w 2005 roku, w ramach przygotowań do programu Porsche RS Spyder, który rozpoczął się kolejnego roku.

Oficjalne ogłoszenie programu DPi Hondy i Team Penske spodziewane jest pod koniec lata.

Źródło: sportscar365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka