DragonSpeed na pole position w Silverstone

DragonSpeed na pole position w Silverstone Oreca

Ben Hanley z zespołu DragonSpeed był najszybszym kierowcą piątkowych kwalifikacji do wyścigu Europejskiej Serii Le Mans w Silverstone. W klasie GTE najszybszy był Nicki Thiim.

Walka o pierwsze pole startowe w czołowej klasie LMP2 rozstrzygnęła się w ostatnich pięciu minutach sesji – a to za sprawą czerwonej flagi wywołanej przez Richarda Bradleya z Graff Racing, który wypadł z toru i zakopał się w żwirowym poboczu w zakręcie Becketts.

Hanley pojechał najszybciej, zapisując w tabeli z czasami wynik 1:44,040. Wystarczyło to, by Brytyjczyk zdobył swoje pierwsze pole position w ELMS, plasując się o ćwierć sekundy przed Filipe Albuquerque z United Autosports. Trzeci był Enzo Guibbert z Graff Racing, a drugi rząd uzupełnił Ryō Hirakawa z G-Drive.

W klasie LMP3 najlepszy był Mikkel Jensen z AT Racing, który pokonał dwóch kierowców United Autosport wynikiem 1:53,665. Amerykański zespół musiał zadowolić się drugą i trzecią lokatą Seana Rayhalla i Wayne’a Boyda.

Nicki Thiim wywalczył pole position w klasie GTE dla zespołu TF Sport. Ross Gunn uzupełnił pierwszy rząd dla Aston Martina, w aucie wystawianym przez Beechdean AMR. Matt Griffin w Ferrari od Spirit of Race był trzeci, a czwarty czas należał do Matteo Cairoliego w Porsche od Proton Competition.

Sobotni 4-godzinny wyścig rozpocznie się o godzinie 15:30 polskiego czasu.

P Nr Kierowca Klasa Zespół     Rezultat
1 21

Henrik Hedman
Nicolas Lapierre
Benjamin Hanley
LMP2 Dragonspeed D 1:44,040
2 32

William Owen
Hugo de Sadeleer
Filipe Albuquerque
LMP2 United Autosports D + 0,274
3 39

Eric Trouillet
Paul Petit
Enzo Guibbert
LMP2 Graff D + 1,123
4 22

Memo Rojas
Ryō Hirakawa
Leo Roussel
LMP2 G-Drive Racing D + 1,176
5 25

Andrea Roda
Matt McMurry
Andréa Pizzitola
LMP2 Algarve Pro Racing D + 1,195
6 34
Nigel Moore
Philip Hanson
LMP2 Tockwith Motorsports D + 2,357
7 49
Dennis Andersen
Anders Fjordbach
LMP2 High Class Racing D + 2,368
8 23

Fabien Barthez
Timothé Buret
Nathanaël Berthon
LMP2 Panis Barthez Competition M + 2,752
9 28

Patrice Lafargue
Paul Lafargue
David Zollinger
LMP2 IDEC Sport Racing M + 3,908
10 29
Jan Lammers
Frits van Eerd
LMP2 Racing Team Nederland D + 5,666
11 9

Alexander Talkanitsa
Alexander Talkanitsa Jr
Mikkel Jensen
LMP3 AT Racing M + 9,625
12 2
John Falb
Sean Rayhall
LMP3 United Autosports M + 9,746
13 3

Mark Patterson
Wayne Boyd
Christian England
LMP3 United Autosports M + 10,141
14 16

Eric Debard
Simon Gachet
Theo Bean
LMP3 Panis Barthez Competition M + 10,534
15 18

Alexandre Cougnaud
Antoine Jung
Romano Ricci
LMP3 M.Racing - YMR M + 10,879
16 19

Yann Ehrlacher
Ricky Capo
Erwin Creed
LMP3 M.Racing - YMR   M + 11,139
17 15

John Farano
Morten Dons
Alex Kapadia
LMP3 RLR Msport M + 11,229
18 11
Giorgio Mondini
Davide Uboldi
LMP3 Eurointernational M + 11,267
19 6

Terrence Woodward
Ross Kaiser
Tony Wells
LMP3 360 Racing M + 11,685
20 17

Jean-Baptiste Lahaye
Mathieu Lahaye
François Heriau
LMP3 Ultimate M + 11,744
21 7

Antonin Borga
David Droux
Nicolas Schatz
LMP3 Duqueine Engineering M + 11,881
22 10

Davide Roda
Andrés Méndez
Dario Capitanio
LMP3 Oregon Team M + 12,062
23 5

Tim Muller
Jürgen Krebs
Tristan Viidas
LMP3 By Speed Factory M + 12,174
24 12

Andrea Dromedari
Max Hanratty
Maxime Pialat
LMP3 Eurointernational M + 12,193
25 13
Jakub Śmiechowski
Martin Hippe
LMP3 Inter Europol Competition M + 12,343
26 8
Vincent Beltoise
Henry Hassid
LMP3 Duqueine Engineering M + 12,797
27 4
Iradj Alexander
Gino Forgione
LMP3 Cool Racing by GPC M + 13,303
28 40

James Allen
Franck Matelli
Richard Bradley
LMP2 Graff D + 13,849
29 90

Salih Yoluc
Euan Hankey
Nicki Thiim
LMGTE TF Sport D + 14,229
30 99

Andrew Howard
Ross Gunn
Darren Turner
LMGTE Beechdean AMR   D + 14,426
31 55

Duncan Cameron
Matt Griffin
Aaron Scott
LMGTE Spirit of Race D + 15,751
32 47

Roberto Lacorte
Giorgio Sernagiotto
Andrea Belicchi
LMP2 Cetilar Villorba Corse D + 15,887
33 77

Christian Ried
Joël Camathias
Matteo Cairoli
LMGTE Proton Competition D + 16,339
34 51

Gianluca Roda
Giorgio Roda
Andrea Bertolini
LMGTE Spirit of Race D + 16,514
35 66

Robert Smith
Rory Butcher
Jody Fannin
LMGTE JMW Motorsport D + 16,900
Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka