Thiriet wygrywa, Greaves mistrzami

Thiriet by TDS Racing zakończyło sezon drugim tegorocznym zwycięstwem, lecz tytuł Europejskiej Serii Le Mans powędrował w ręce zespołu Greaves Motorsport. Björn Wirdheim, Jon Lancaster i Gary Hirsch zajęli drugie miejsce, pokonując rywalizującą z nimi ekipę Jota Sport.

Gwiazdą zespołu Thiriet był Nicolas Lapierre, który zadebiutował w barwach tej ekipy i poprowadził Orecę z numerem 46 do pewnego zwycięstwa z przewagą minuty i 15 sekund nad Lancasterem. Regularni kierowcy Pierre Thiriet i Ludovic Badey dzięki zwycięstwu zakończyli sezon na drugim miejscu w tabeli.

Na trzecie spadła prowadząca przed tym weekendem załoga Jota Sport, której Gibsona na pole position umieścił Filipe Albuquerque. Nadzieje na tytuł zostały jednak pogrzebane, kiedy Simon Dolan w ulewie, jaka przeszła nad torem w drugiej godzinie rywalizacji, obrócił się i wypadł z toru, zakopując się w żwirowej pułapce. Brytyjska ekipa straciła przez to okrążenie do liderów i zajęła czwarte miejsce, mimo pogoni Harry'ego Tincknella w ostatnim etapie wyścigu.

Choć Lancaster musiał odbyć karę stop & go na 20 minut przed metą, nie zmieniło to sytuacji w wyścigu, bowiem problemy we wcześniejszej fazie miała trzecia na mecie załoga AF Racing. Michaił Aloszyn musiał zjechać na dodatkowy postój z powodu złego doboru opon i stracił szanse na zwycięstwo po długim prowadzeniu.

W klasie LMGTE zwycięstwo odniosła ekipa Marc VDS z BMW Z4 GTE. Jesse Krohn przekroczył linię mety z przewagą okrążenia nad Alexem MacDowallem w Astonie Martinie, obejmując wcześniej prowadzenie po wyprzedzeniu Jamesa Calado w Ferrari od JMW Motorsport. Calado wkrótce zatrzymał się na torze z powodu problemów elektrycznych.

Krohn, wspólnie z Andym Priaulx i Henrym Hasaadem, odnieśli zwycięstwo w ostatnim wyścigu samochodowym zespołu Marc VDS, który ogłosił skupienie swojej działalności na wyścigach motocyklowych, oraz w ostatnim modelu Z4 GTE, który w przyszłym sezonie zostanie zastąpiony przez M6, lecz wersji GTE prawdopodobnie nie zobaczymy w Europie.

Po odpadnięciu Calado, trzecie miejsce zajęła załoga Porsche nr 86 zespołu Gulf Racing UK. Piąte miejsce wystarczyło natomiast Johnny'emu Laursenowi, Mikkelowi Macowi i Andrei Rizzoli z Formula Racing, by wywalczyć mistrzostwo.

W klasie LMP3 zwycięstwo odniósł Team LNT z załogą nr 2, z kolei w ostatnim wyścigu klasy GTC najlepsze było Ferrari nr 63 od AF Corse, pokonując załogę TDS Racing, która zdobyła mistrzostwo serii.

Wyniki wkrótce...

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league