Dunlop podpisał trzyletnią umowę z organizatorem Europejskiej Serii Le Mans, czyli ACO (Automobile Club de l'Ouest). W ramach kontraktu producent opon, odnoszący największe sukcesy w 92-letniej historii 24-godzinnego wyścigu, został wyłącznym dostawcą opon dla kategorii LMGTE i GTC w ELMS. Firma będzie też nadal dostarczać ogumienie dla kategorii LMP2 zespołom, które zdecydują się jeździć na oponach Dunlop.

W związku z nową umową głównym wyzwaniem, przed którym stoi Dunlop, jest opracowanie asortymentu opon oferujących doskonały balans pomiędzy osiągami a stale wysokimi parametrami oraz trwałością. To niezbędne cechy dla zapewnienia sukcesu szerokiej gamie samochodów klasy LMGTE i GTC. W oparciu o te doświadczenia, płynące ze zwycięstw na najwyższych poziomach wyścigów na wytrzymałość, powstała nowa linia opon sportowych – Dunlop Sport Maxx GT, przygotowywana na sezon 2015 Europejskiej Serii Le Mans.

„Dunlop i Le Mans to dwie ważne marki, które połączyła historia wyścigów na wytrzymałość. Dunlop aż 34 razy wygrywał w klasyfikacji ogólnej 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Doświadczenie marki w projektowaniu opon dla wyścigów na wytrzymałość przyniesie ogromne korzyści zespołom startującym w ELMS. Z zainteresowaniem czekamy na rozpoczęcie sezonu w kwietniu 2015 roku na torze Silverstone” – opowiada Pierre Fillon, prezes ACO.

Dalsza współpraca z ACO jest kluczowa także dla Dunlopa.

„Partnerstwo z ACO przy organizacji Europejskiej Serii Le Mans to dla nasz ogromny zaszczyt. Mamy w tej klasie mistrzostw wielu lojalnych klientów, dlatego z zadowoleniem obserwujemy odnowę i rozwój serii w ostatnich sezonach. Jesteśmy gotowi do aktywnej współpracy, aby jeszcze bardziej podnieść znaczenie tych ważnych i prestiżowych mistrzostw” – mówi Jean-Felix Bazelin, dyrektor generalny Dunlop Motorsport w Europie.

„Witamy Dunlopa w roli pełnoprawnego partnera europejskiej serii Le Mans w sezonach 2015, 2016 i 2017. Jesteśmy gotowi do dalszego rozwijania współpracy, począwszy od oficjalnego marcowego testu na Le Castellet, który rozpoczyna sezon 2015. Wszyscy konkurenci w kategoriach LMGTE i GTC pojadą na nowej linii opon Dunlop, przeznaczonych do wyścigów na wytrzymałość, co zapewni im poczucie pewności co do niezmienności parametrów” – tłumaczy Gérard Neveu, dyrektor generalny Europejskiej Serii Le Mans.

Europejska Seria Le Mans 2015 rozpocznie się w Wielkiej Brytanii w dniach 10-11 kwietnia 24-godzinnym wyścigiem na torze Silverstone.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race