Alpine najlepsze w drugim treningu

Signatech Alpine i SMP Racing zdominowali drugi trening Europejskiej Serii Le Mans na Imoli.

Nelson Panciatici uzyskał najlepszy czas 1:35,318 w ostatnich minutach sesji, umieszczając Alpine nr 36 na szczycie tabeli wyników. Za nim uplasował się Nathanaël Berthon z 1:35,531, pokonując Christiana Kliena z Morand Racing.

SMP Racing ponownie było najszybsze w obu klasach GT. Andrea Bertolini poprawił czas pierwszej sesji o prawie sekundę w Ferrari nr 72, a w klasie GTC najlepszy był samochód nr 71 prowadzony przez Kyriłą Ładygina, Aleksieja Basowa i Lucę Persianiego. Ferrari zajęło siedem pierwszych miejsc w GTE i dwie w GTC.

P Nr Kierowcy   Klasa Zespół   Rezultat
1 36

Nelson Panciatici
Paul Loup Chatin
Oliver Webb
1 LMP2 Signatech Alpine 1:35,318
2 38

Simon Dolan
Harry Tincknell
Filipe Albuquerque
2 LMP2 Jota Sport  + 0,095
3 48

Rodolfo Gonzalez
Nathanaël Berthon
Karun Chandhok
3 LMP2 Murphy Prototypes + 0,213
4 43

Christian Klien
Gary Hirsch
Romain Brandela
4 LMP2 NewBlood by Morand Racing  + 0,358
5 46

Pierre Thiriet
Ludovic Badey
Tristan Gommendy
5 LMP2 Thiriet by TDS Racing + 0,509
6 34
Michel Frey
Franck Mailleux
6 LMP2 Race Performance  + 0,859
7 24
Vincent Capillaire
Jan Charouz
7 LMP2 Sébastien Loeb Racing + 1,371
8 41

Tom Kimber-Smith
Chris Dyson
Matthew McMurry
8 LMP2 Greaves Motorsport + 1,922
9 29

Julien Schell
Nicolas Leutwiler
Jonathan Coleman
9 LMP2 Pegasus Racing + 2,959
10 72

Andrea Bertolini
Wiktor Szajtar
Siergiej Żłobin
1 LMGTE SMP Racing + 5,302
11 80
Michał Broniszewski
Giacomo Piccini
2 LMGTE Kessel Racing + 5,530
12 65

Lorenzo Casé
Raffaele Gianmaria
Peter Mann
3 LMGTE AF Corse + 5,648
13 66

Daniel McKenzie
George Richardson
Daniel Zampieri
4 LMGTE JMW Motorsport + 5,814
14 56

Alaksandr Talkanitsa Jr
Alaksandr Talkanitsa Sr
Pierre Kaffer
5 LMGTE AT Racing + 6,096
15 54

Piergiuseppe Perazzini
Marco Cioci
Michael Lyons 
6 LMGTE AF Corse + 6,135
16 55

Duncan Cameron
Matt Griffin
Mirko Venturi
7 LMGTE AF Corse + 6,399
17 76

Raymond Narac
Nicolas Armindo
David Hallyday
8 LMGTE IMSA Performance Matmut  + 6,486
18 86

Michael Wainwright
Adam Carroll
Ben Barker
9 LMGTE Gulf Racing UK + 6,930
19 58

Fabien Barthez
Anthony Pons
Soheil Ayari
10 LMGTE Team Sofrev-ASP + 7,328
20 85

Roald Goethe
Stuart Hall
Daniel Brown
11 LMGTE Gulf Racing UK + 7,391
21 71

Aleksiej Basow
Kirył Ładygin
Luca Persiani
1 GTC SMP Racing + 7,473
22 67

Erik Maris
Jean-Marc Merlin
Eric Helary
12 LMGTE IMSA Performance Matmut  + 7,554
23 57

Borys Rotenberg
Maurizio Mediani
Mika Salo
2 GTC SMP Racing + 7,622
24 93

Franck Perera
Lucas Laserre
Eric Dermont
3 GTC Pro GT by Almeras + 7,959
25 94
Francesco Castellacci
Thomas Flohr
4 GTC AF Corse + 8,059
26 95
Adrien De Leener
Cédric Sbirrazzuoli
5 GTC AF Corse + 8,180
27 82

François Perrodo
Sébastien Crubilé
Emmanuel Collard
13 LMGTE Crubile Sport  + 8,302
28 59

Christophe Bourret
Pascal Gibon
Jean-Philippe Belloc
6 GTC Team Sofrev-ASP + 8,529
29 75

Paul Van Splunteren
Gilles Vannelet
Maxime Soulet
7 GTC ProSpeed Competition + 8,639
30 60

Johnny Laursen
Mikkel Mac Jensen
Andrea Piccini
8 GTC Formula Racing + 8,700
31 73

Stéphane Ortelli
Anton Ładygin
David Markozow
9 GTC SMP Racing + 8,776
32 98

Kevin Korjus
Grégoire Demoustiér
Yann Goudy
10 GTC ART Grand Prix + 9,139
33 99

Ricardo Gonzalez
Karim Ajlani
Alex Brundle
11 GTC ART Grand Prix + 9,322
34 63
Mads Radsmussen
Dennis Lind
12 GTC AF Corse + 9,470
35 62

Yannick Mallegol
Jean-Marc Bachelier
Howard Blank
13 GTC AF Corse + 10,046
36 78

Leonid Machitski
Timur Sardanow
Jonathan Cocker
14 GTC Team Russia by Barwell + 11,699

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league