Murphy na czele pierwszego treningu

37 samochodów wyjechało na tor podczas pierwszej sesji treningowej weekendu Europejskiej Serii Le Mans na torze Imola. Najlepszy czas uzyskała ekipa Murphy Prototypes.

Rodolfo Gonzalez, Karun Chandhok i Nathanaël Berthon zakończyli sesję na szycie tabeli wyników z rezuultatem 1:36,337. Tuż za nimi uplasowali się Paul-Loup Chatin, Nelson Panciatici i Oliver Webb w Alpine oraz Simon Dolan, Harry Tincknell i Filipe Albuquerque z Jota Sport.

Ferrari zajęło pierwsze trzy pozycje w klasie LMGTE. Najlepsza była załoga SMP Racing - Andrea Bertolini, Wiktor Szajtar i Siergiej Żłobin, przed Michałem Broniszewskim i Giacomo Piccinim z Kessel Racing. Ojciec i syn Alexander Talkanitsa Sr i Jr wspólnie z Pierrem Kafferem zajęli trzecie miejsce.

SMP Racing było na czele także klasy GTC. Anton Ładygin, Oliver Beretta i Dawid Markosow byli najszybsi za kierownicą Ferrari 458. Na drugim miejscu byli za to reprezentanci Porsche zespołu Pro GT by Almeras - Luucas Lasserre, Franck Perera i Eric Dermont, którzy pokonali załogę AF Corse - Adriena de Leenera i Cedrica Sbirrazzuoliego.

P Nr Kierowcy   Klasa Zespół   Rezultat
1 48

Rodolfo Gonzalez
Nathanaël Berthon
Karun Chandhok
1 LMP2 Murphy Prototypes 1:36,337
2 36

Nelson Panciatici
Paul Loup Chatin
Oliver Webb
2 LMP2 Signatech Alpine + 0,356
3 38

Simon Dolan
Harry Tincknell
Filipe Albuquerque
3 LMP2 Jota Sport  + 0,454
4 46

Pierre Thiriet
Ludovic Badey
Tristan Gommendy
4 LMP2 Thiriet by TDS Racing + 0,626
5 43

Christian Klien
Gary Hirsch
Romain Brandela
5 LMP2 NewBlood by Morand Racing  + 1,228
6 29

Julien Schell
Nicolas Leutwiler
Jonathan Coleman
6 LMP2 Pegasus Racing + 1,301
7 34
Michel Frey
Franck Mailleux
7 LMP2 Race Performance  + 1,453
8 24
Vincent Capillaire
Jan Charouz
8 LMP2 Sébastien Loeb Racing + 2,009
9 41

Tom Kimber-Smith
Chris Dyson
Matthew McMurry
9 LMP2 Greaves Motorsport + 2,346
10 72

Andrea Bertolini
Wiktor Szajtar
Siergiej Żłobin
1 LMGTE SMP Racing + 5,312
11 80
Michał Broniszewski
Giacomo Piccini
2 LMGTE Kessel Racing + 5,698
12 56

Alaksandr Talkanitsa Jr
Alaksandr Talkanitsa Sr
Pierre Kaffer
3 LMGTE AT Racing + 6,030
13 65

Lorenzo Casé
Raffaele Gianmaria
Peter Mann
4 LMGTE AF Corse + 6,202
14 54

Piergiuseppe Perazzini
Marco Cioci
Michael Lyons 
5 LMGTE AF Corse + 6,385
15 55

Duncan Cameron
Matt Griffin
Mirko Venturi
6 LMGTE AF Corse + 6,448
16 58

Fabien Barthez
Anthony Pons
Soheil Ayari
7 LMGTE Team Sofrev-ASP + 6,511
17 85

Roald Goethe
Stuart Hall
Daniel Brown
8 LMGTE Gulf Racing UK + 6,783
18 82

François Perrodo
Sébastien Crubilé
Emmanuel Collard
9 LMGTE Crubile Sport  + 6,834
19 73

Stéphane Ortelli
Anton Ładygin
David Markozow
1 GTC SMP Racing + 7,028
20 93

Franck Perera
Lucas Laserre
Eric Dermont
2 GTC Pro GT by Almeras + 7,272
21 66

Daniel McKenzie
George Richardson
Daniel Zampieri
10 LMGTE JMW Motorsport + 7,455
22 95
Adrien De Leener
Cédric Sbirrazzuoli
3 GTC AF Corse + 7,568
23 71

Aleksiej Basow
Kirył Ładygin
Luca Persiani
4 GTC SMP Racing + 7,818
24 59

Christophe Bourret
Pascal Gibon
Jean-Philippe Belloc
5 GTC Team Sofrev-ASP + 7,870
25 76

Raymond Narac
Nicolas Armindo
David Hallyday
11 LMGTE IMSA Performance Matmut  + 7,879
26 86

Michael Wainwright
Adam Carroll
Ben Barker
12 LMGTE Gulf Racing UK + 7,931
27 98

Kevin Korjus
Grégoire Demoustiér
Yann Goudy
6 GTC ART Grand Prix + 7,952
28 57

Borys Rotenberg
Maurizio Mediani
Mika Salo
7 GTC SMP Racing + 8,022
29 94
Francesco Castellacci
Thomas Flohr
8 GTC AF Corse + 8,275
30 67

Erik Maris
Jean-Marc Merlin
Eric Helary
13 LMGTE IMSA Performance Matmut  + 8,570
31 63
Mads Radsmussen
Dennis Lind
9 GTC AF Corse + 8,690
32 75

Paul Van Splunteren
Gilles Vannelet
Maxime Soulet
10 GTC ProSpeed Competition + 8,731
33 78

Leonid Machitski
Timur Sardanow
Jonathan Cocker
11 GTC Team Russia by Barwell + 8,790
34 60

Johnny Laursen
Mikkel Mac Jensen
Andrea Piccini
12 GTC Formula Racing + 9,205
35 99

Ricardo Gonzalez
Karim Ajlani
Alex Brundle
13 GTC ART Grand Prix + 9,896
36 62

Yannick Mallegol
Jean-Marc Bachelier
Howard Blank
14 GTC AF Corse + 11,272
37 81

Kolawole Aluko
Thomas Kemenater
Matteo Cressoni
14 LMGTE Kessel Racing  

Źródło: europeanlemansseries.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league