16-latek w Inter Europol Competition

16-letni Francuz Noam Abramczyk dołączy do zespołu Inter Europol Competition w pełnym sezonie European Le Mans Series 2022. Poprowadzi on prototyp Ligier LMP3 z numerem 14 wraz z Kanadyjczykiem Jamesem Daysonem. Nazwisko trzeciego kierowcy zostanie ogłoszone w ciągu kilku dni.

Noam Abramczyk zaliczył debiutancki sezon w mistrzostwach hiszpańskiej Formuły 4, gdzie zebrał sporo doświadczeń w kokpicie samochodu wyścigowego. Było to duży krok w karierze młodego Francuza, który wcześniej ścigał się w kartingu. W tym roku testował prototyp LMP3 na torze Paul Ricard i jest gotów, by podjąć kolejne wyzwanie w swojej karierze.

„W debiucie w ELMS z zespołem Inter Europol Competition najważniejsze będzie zrozumienie, że w poszukiwaniu optymalnych ustawień samochodu konieczne będą kompromisy” – powiedział Abramczyk. „Po raz pierwszy w mojej karierze będę dzielił samochód z innymi kierowcami, co będzie dobrym i ekscytującym doświadczeniem. Czeka mnie wiele nauki”.

Menedżer zespołu Sascha Fassbender dodał: „Mając w zespole tylu młodych, utalentowanych kierowców, można z nadzieją patrzeć w przyszłość. Noam pokazał już swój talent i pomimo młodego wieku, chociaż będzie nowicjuszem w wyścigach endurance, sądzimy, że nieraz pozytywnie nas zaskoczy”.

Składy załóg w Europejskiej Serii Le Mans 2022:
Ligier JS P320 #13 – Charles Crews, Nico Pino, tbc
Ligier JS P320 #14 – James Dayson, Noam Abramczyk, tbc
Oreca 07 LMP2 #43 – Pietro Fittipaldi, David Heinemeier Hansson, Fabio Scherer

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze