United Autosport na czele dwóch klas ELMS, znakomite kwalifikacje ekipy Broniszewskiego

Pierwsze w tym sezonie kwalifikacje do Europejskiej Serii Le Mans na francuskim torze Paul Ricard były bardzo wyrównane.

Pierwsi na tor wyjechały ekipy LMGTE. W tym wyścigu na początku sezonu pojedzie zespół Kessel Racing #74, który zdobył pierwsze pole startowe. Nicola Cadei w Ferrari 488 GTE Evo przejechał Francuski tor Paul Ricard w czasie 1:51.729. Partner zespołowy Michała Broniszewskiego miał o 0,016 sekund lepszy czas od ekipy Aston Martin Racing #98. Różnice między pierwszą, a szóstą ekipą wynosiła zaledwie 0,163 sekundy.

Następnie na torze wyjechały prototypy LMP3. Tutaj 4 ekipy zdobyły zmieściły się w 0,170 sekundy. W tej kategorii najlepszym zespołem był United Autosports #2. Kierowca z Północnej Irlandii nitkę toru La Castellet w czasie 1:48,315. Obok Brytyjskiego zespołu stanie drugi ekipa z Luksemburgu, który wystawia jeden z prototypów Duqueine M30. Polski zespół Inter Europol Competition #13 wystartuje z 7. lokaty. Duet Moore-Hippe stracił ponad pół sekundy do zwycięzców w tej kategorii.

Z pierwszego miejsca z czasem 1:38,268 wygrał Filipe Albuquerque z Philipem Hansenem z ekipy United Autosports #22. To drugi triumf tej ekipy w tych kwalifikacjach. Portugalczyk był szybszy od G-Drive Racing #26, czy drugiego samochodu United Autosports #32. Pierwszą ekipą, która korzystała z ogumienia Goodyear – Panis Racing #7, straciła ponad sekundę do zwycięzców kwalifikacji. 14 miejsce w kategorii LMP2 uzyskał polski zespół Inter Europol Competition #34. Trio Śmiechowski-Isaakyan-Binder uzyskali czas 1:40,129, a więc o 1,861 sekundy wolniej od Albuquerque. Za zielono-żółtym prototypem Ligiera znalazł się tylko zespół BHK Motorsport.

Wyścig 4-godzinny na Paul Ricard odbędzie się w niedzielę o godzinie 11:00.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league