Nowe malowanie aut Inter Europol Competition

Polski zespół wyścigowy Inter Europol Competition zaprezentował nowe barwy na sezon 2020. Przy okazji ekipa poinformowała o wycofaniu dwóch prototypów z Europejskiej Serii Le Mans.

W sezonie 2020 zobaczymy lekko odświeżoną wersję malowania polskiego zespołu wyścigowego. Prototypy wciąż będą miały żółto-zielone barwy, które są znakiem rozpoznawczym tej ekipy. Zmieniono szatę, która ma się ona pojawić na autach LMP2 i LMP3.

Szef zespołu Sascha Fassbender ogłosił przy okazji, że ekipa zrezygnuje z wystawiania prototypów #14 i #33 w Europejskiej Serii Le Mans: „Mieliśmy już przypisanych kierowców, ale z powodu surowych ograniczeń podróży w czasie pandemii Covid-19, oraz wcześniejszym powrotem wyścigów, z nieco powolnym otwieraniu gospodarek, kierowcy nie widzieli możliwości dotrzymania swoich kontraktów. Bardzo się staraliśmy, żeby nasz trzeci kierowca, Amerykanin Austin McCusker, mógł przylecieć do Europy, ale bezskutecznie. W takim wypadku Martin Hippe i Nigel Moore, będą jeździć w LMP3 z numerem 13, zaś Kuba Śmiechowski, Rene Binder i Matevos Isaakyan pojadą w LMP2 z numerem 34 w Europejskiej Serii Le Mans w sezonie 2020. W międzyczasie robimy wszystko, co w naszej mocy, by #33 i #14 wróciły na tor”.

Inter Europol Competition to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów w wyścigach długodystansowych. Poza startem w Europejskiej Serii Le Mans, ekipa ma wystartować drugi raz z rzędu w 24h Le Mans, gdzie w ubiegłym roku zajęli 16. miejsce w klasie.

Źródło: intereuropolcompetition.eu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league