Mathias Beche kierowcą polskiego zespołu w ELMS

Szwajcar Mathias Beche dołączy do załogi Inter Europol Competition #34 w najbliższej rundzie serii ELMS. Obok Kuby Śmiechowskiego, pojawi się także Belg Sam Dejonghe. 

Tegoroczny sezon Inter Europol Competition w Europejskiej Serii Le Mans obfituje w roszady zarówno w klasie LMP3, jak i debiutanckiej dla polskiego zespołu LMP2. W załodze #14, Paul Scheuschner będzie w Belgii zmieniał się z kolejnym, trzecim już w tym sezonie partnerem. Tym będzie młody Austriak Constantin Schoell, znany dotychczas ze startów przede wszystkim w pojadzach GT4. Dotychczasowy zmiennik Niemca, Sam Dejonghe, na swoim terenie w Belgii wystartuje natomiast wraz z Kubą Śmiechowskim w Ligierze klasy LMP2. 

Najbardziej interesującym zapowiada się jednak kierowca uzupełniający trio #34. Tym razem będzie to Mathias Beche. 33-letni Szwajcar jest doskonale znany kibicom wyścigów długodystansowych, przede wszystkim ze startów w FIA WEC dla ekipy Rebellion. Z nią, Beche pięciokrotnie wystartował w prestiżowym 24h Le Mans, przy czym łącznie zaliczył on tam siedem występów, ostatnio w prototypie LMP2 duńskiej ekipy High Class Racing. 

Garść sukcesów, Beche ma na koncie także w serii ELMS. Beche triumfował tu w klasie LMP2 w wyjątkowo krótkim sezonie 2012, a cztery lata później zajął drugie miejsce. Obecnie, Beche będzie się starał o punkty dla załogi #34 i regularnie walczącego w klasie Kuby Śmiechowskiego, jak na razie tylko w pojedynczym wyścigu w Belgii.

Jedyną stałą załogą pozostaje duet #13, w którym obok broniącego wicemistrzostwa Martina Hippego bardzo dobrze spisuje się Nigel Moore.

Wyścig ELMS na torze Spa-Francorchamps w Belgii odbędzie się 22 września.  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league