Norma w Europejskiej Serii Le Mans

Po 4 latach nieobecności, do Europejskiej Serii Le Mans powraca warsztat Norma Auto Concept. W prototypie LMP3 jego produkcji, w tym roku wystartuje zespół Yvana Mullera.

Powrót Normy do kontynentalnych mistrzostw Le Mans jest efektem współpracy, którą z Normą postanowił nawiązać zespół wielokrotnego mistrza świata WTCC. Startująca w sezonie 2016 w jednym z dominujących klasę LMP3 Ligierów, ekipa M. Racing YMR w tym roku postanowiła skorzystać ze współpracy z konkurencyjnym producentem prototypów LMP3 i wystawić do walki jego model M30, którym wspólnie będą starać się pokonać niezwykle szerokie grono konkurentów. Producent liczy na udaną prezentację pojazdu większemu gronu potencjalnych klientów – zespół natomiast oczekuje efektów współpracy z producentem przede wszystkim w postaci mniejszej ilości awarii.

„Gdy Norma zapowiedziała wejście do LMP3, z uwagą patrzyliśmy na postępy ich programu. Udaliśmy się także do Normy zobaczyć, jak wyglądają pracę nad ich M30. Choć samochód jest nowy, myślę, że to może się udać. Jeszcze kilka tygodni temu nie myślałem o dołączeniu nowego pojazdu do floty w ELMS, jednak zespół i partnerzy chcieli nowego pojazdu, więc zdecydowaliśmy się na ten ruch” – powiedział Yvan Muller.

„Wejście zespołu Yvana do rodziny Normy to wspaniałe wieści. To bardzo ważne dla Normy, że tak doświadczony i ambitny zespół pokłada w nas nadzieje. Wiem, że Yvan zrobi to, co trzeba, by pokazać pełny potencjał samochodu już od pierwszego startu, zarówno pod kątek technicznym jak i składu kierowców, który wkrótce zaprezentuje. Choć wszystko to dzieje się bardzo szybko, zaufanie do zespołu, który wygrał ostatnią rundę sezonu 2016 ELMS jest naprawdę zachęcające” – stwierdził szef Normy, Norbert Santos.

Tegoroczny sezon Europejskiej Serii Le Mans startuje 15 kwietnia na torze Silverstone, razem z pierwszą odsłoną sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Źródło: norma-auto-concept.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league