Kwiat fabrycznym kierowcą Lamborghini

Były kierowca Formuły 1 Daniił Kwiat dołączył do fabrycznego programu hipersamochodów Lamborghini i będzie reprezentować włoską markę w sezonie 2024 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC oraz IMSA.

Posiadający włoską licencję Rosjanin jest czwartym kierowcą, który dołączył do nowego programu w czołowej klasie wyścigów długodystansowych. Poza wieloletnimi zawodnikami marki Mirko Bortolottim i Andreą Caldarellim, stajnia z Bolonii zaangażowała też innego byłego kierowcę Formuły 1 Romaina Grosjeana.

Kwiat i Bortolotti ścigają się już razem w klasie LMP2 WEC, reprezentując spokrewniony z Iron Lynx zespół Prema. Poza startami w mistrzostwach świata, Kwiat będzie zajęty programem testowym nowego hipersamochodu Lamborghini, którym będzie startować w przyszłym roku zarówno w WEC jak i w IMSA.

„Bardzo się cieszę z dołączenia do Lamborghini Squadra Corse” – powiedział Kwiat. „To dla mnie wielki zaszczyt. Lamborghini to bardzo znana włoska marka ze wspaniałą historią w świecie motoryzacji, a ponieważ wychowywałem się we Włoszech, to dla mnie dodatkowy powód do dumy. Mamy nadzieję wiele razem osiągnąć. Chciałbym podziękować za wiarę we mnie i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć prace na projektem LMDh w dalszej części roku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Lamborghini

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze