Manthey Racing prowadzi w połowie dystansu

Manthey Racing prowadzi w połowie dystansu Porsche

Lars Kern rozpoczął drugą połowę 24-godzinnego wyścigu w Daubaju na prowadzeniu. Kierowca Porsche #12 zespołu Manthey Racing ukończył 290 okrążeń w czasie o 10 sekund krótszym od następnego Luci Stolza.

Stolz, prowadzący Mercedesa #3 zespołu Black Falcon, systematycznie zyskuje dystans do lidera wyścigu, jednocześnie uciekając swojemu zespołowemu koledze Abdulazizowi Al Faisalowi w siostrzanym samochodzie od Black Falcon. Pierwszą trójkę ściga Dries Vanthoor w Audi #777 od Team WRT.

Przez ponad połowę przejechanego dotychczas dystansu prowadził zespół Herberth Motorsport z Porsche #911. Ta załoga spadła jednak na drugie miejsce w klasie A6-Am, pomimo spędzenia w boksach o pięć minut mniej od prowadzącego zespołu HTP Motorsport #25.

Zespół Phoenix Racing #248, z Gosią Rdest w składzie, spadł na trzecie miejsce w klasie GT4. Ekipa Audi spędziła w boksach ponad godzinę – o 15 minut więcej niż siostrzany zespół #247, znajdujący się obecnie na prowadzeniu. Załoga Polki traci jedno okrążenie do liderów.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka