GRT prowadzi po pierwszej części 12H Red Bull Ring

GRT prowadzi po pierwszej części 12H Red Bull Ring Creventic

Christian Engelhart, Rolf Ineichen i Mark Ineichen w Lamborghini #964 zespołu GRT Grasser Racing Team prowadzą w 12-godzinnym wyścigu na torze Red Bull Ring po zakończeniu jego pierwszej, trwającej 3,5h części.

Do samego końca o prowadzenie na koniec dnia walczyła załoga Porsche #911 – Daniel Allemann, Robert Renauer i Alfred Renauer. Czołowa dwójka wielokrotnie zmieniała się na prowadzeniu i przekroczyła linię mety w odstępie zaledwie 1,5 sekundy. Startująca z pole position załoga Ferrari #11 od Scuderia Praha – Jiri Pisarik, Josef Král i Matteo Malucelli, była trzecia ze stratą 8,3 sekundy.

Zdobywca pole position Malucelli po dobrym starcie zaczął budować przewagę na czele stawki, lecz przewaga nad walczącymi ze sobą rywalami szybko stopniała w momencie pierwszej neutralizacji wyścigu. Auto jadące przed liderem zwolniło jednak znacznie poniżej przepisowych 60 km/h, a sfrustrowany Włoch mógł tylko patrzeć, jak dogania go m.in. Porsche #29 Roberta Lukasa.

Po restarcie, polska załoga szybko wyprzedziła Ferrari, lecz nie pozostawała liderem przez długi czas. Inicjatywę przejęły bowiem zespoły #964 i #911, a Ferrari #11 powróciło na prowadzenie jeszcze tylko przez krótką chwilę, podczas sekwencji pit-stopów.

Porsche #29 od Förch Racing powered by Olimp Racing ostatecznie zajęło czwarte miejsce, a przez linię mety z dwoma okrążeniami straty przeprowadził je Patrick Eisemann. Obok niego i Roberta Lukasa, załogę stanowi jeszcze Austriak Zeljko Drmic.

Drugie Lamborghini od GRT, nr 963, prowadzi w klasie A6-Am, przed Audi #32 od Car Collection Motorsport i Mercedesem-AMG #1 od Hofor Racing.

W klasie pucharowych Porsche 991 prowadzi zespół PROSport Performance – Charles Putman, Charles Espelaub i Joe Foster. Drugie i trzecie miejsce, z okrążeniem straty, zajmują polskie zespoły Förch Racing powered by Olimp #81 – Robert Lukas, Igor Waliłko, Piotr Parys i Christopher Bauer – oraz Olimp Racing by Lukas Motorsport #67 – Santiago Creel, Igor Waliłko, Piotr Wójcik i Christopher Bauer.

Rywalizacji w klasie SP2 przewodzi zespół Lorient Racing z Porsche 991 Cup #64, w TCR liderem jest Team Altran Peugeot #908, który jako jedyny z całej stawki nie miał żadnych problemów i ma 4 okrążenia przewagi, a klasę A3 reprezentuje jedynie zespół Pfister-Racing z SEAT-em #150.

Po ukończeniu pierwszych trzech i pół godziny, samochody zostały wstawione do parku zamkniętego, pod którego regułami pozostaną aż do wznowienia rywalizacji w sobotę o godzinie 9:15. Wyścig zakończy się o 17:45.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka