Zwycięstwo Audi w 24h Nürburgring

Robin Frijns, Kelvin van der Linde, Dries Vanthoor i Frédéric Vervisch odnieśli zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife. Zapewnili oni pierwszą wygraną dla Audi oraz zespołu Phoenix Racing od 2019 roku.

Startująca z 22. pozycji załoga Audi #15 wysunęła się na prowadzenie w godzinach nocnych, korzystając na wypadkach rywali z Astona Martina i BMW. Po wschodzie słońca zespół Phoenix stracił pierwsze miejsce na rzecz BMW #20, lecz niedługo później opady deszczu sprawiły, że Alexander Sims uderzył w barierę i przebił oponę, oddając pozycję lidera z powrotem w ręce Audi.

Zespół Phoenix wyszedł obronną ręką także z kolejnych opadów atmosferycznych deszczu i gradu, które zmoczyły część toru, wybierając na ten moment nacinane opony typu slick. Pozwoliło to Driesowi Vanthoorowi, a następnie Kelvinowi van der Linde, odjechać na prawie minutę do goniących ich zaciekle Maxiliana Götza i Adama Christodolou w Mercedesie-AMG #3 ekipy GetSpeed, którzy dzielili samochod z Fabianem Schillerem.

Należący do Adama Osieki zespół GetSpeed zajął dwa miejsca na podium, także za sprawą Maro Engela, Julesa Gounona i Daniela Juncadelli w aucie #4. Tuż za podium uplasowały się dwa Audi – załoga #22 od Car Collection oraz #16 od Phoenix Racing z Kubą Giermaziakiem w składzie.

Ekipa polskiego zawodnika finiszowała jako pierwsza z okrążeniem straty i skorzystała na awarii BMW #20, która wyeliminowała zespół Schubert na pół godziny do mety. Szóste miejsce należało do Mercedesa-AMG #12 ekipy HRT, a czołową dziesiątkę uzupełniły załogi Mercedesa-AMG #6, Audi #24, Porsche #33 i Lamborghini #7.

P Nr Kierowcy   Rezultat
1 15 Kelvin van der Linde
Dries Vanthoor
Frédéric Vervisch
Robin Frijns
159 okr.
2 3 Adam Christodoulou
Maximilian Götz
Fabian Schiller
+ 55,276
3 4 Maro Engel
Jules Gounon
Daniel Juncadella
+ 4:05,519
4 22 Christopher Haase
Nico Müller
Patric Niederhauser
René Rast
+ 5:12,864
5 16 Jakub Giermaziak
Kim Luis Schramm
Michele Beretta
Markus Winkelhock
+ 7:25,468
6 24 Patrick Kolb
Mattia Drudi
Christopher Mies
Patric Niederhauser
+ 7:33,159
7 12 Raffaele Marciello
Philip Ellis
Luca Stolz
+ 1 okr.
8 6 Hubert Haupt
Marvin Dienst
Nico Bastian
Gabriele Piana
+ 1 okr.
9 33 Jaxon Evans
Sven Müller
Patrick Pilet
Marco Seefried
+ 2 okr.
10 7 Axcil Jefferies
Jordan Pepper
Michele Di Martino
Maximilian Hackländer
+ 3 okr.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze