BMW potwierdza program LMDh

BMW powróci po ponad 20-letniej nieobecności do czołowej klasy wyścigów samochodów sportowych dzięki potwierdzeniu programu startów dzięki wystawieniu prototypu LMDh od 2023 roku.

Powrót do przygotowywania wyścigowych prototypów został potwierdzony przez nowego szefa BMW M, Markusa Flascha, który na Instagramie oznajmił, że niemiecka marka wystawi swój samochód na 24-godzinny wyścig 24h Daytona w 2023 roku. Według źródeł, BMW planuje w ten sposób rozszerzyć swoją działalność w Ameryce Północnej.

BMW to czwarty producent po Acurze, Audi i Porsche, który przygotuje prototyp LMDh. Uważa się, że podobne plany ogłoszą wkrótce Lamborghini oraz Cadillac, którzy także planują start w serii IMSA.

Ostatni występ BMW w wyścigach prototypów był udany i został zwieńczony zwycięstwem w 24h Le Mans w 1999 roku. Spekulowano, jaka motorsportowa przyszłość czeka tę markę po ogłoszeniu odejścia z Formuły E po tym sezonie. Jedną z głównych opcji było potwierdzony już powrót do zbudowania samochodu prototypowego. Ogłoszenie szefa BMW nie precyzuje jednak, czy marka zdecyduje się na podwójny program startów w IMSA i WEC.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league