GPX dominuje w Dubaju

Mathieu Jaminet, Julien Andlauer, Axcil Jefferies, Frédéric Fatien i Alain Ferte odnieśli pewne zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu na torze Dubai Autodrome. Załoga zespołu GPX Racing prowadziła przez większość rywalizacji, by na mecie zameldować się z ponad trzyminutową przewagą nad resztą stawki.

To drugie poważne zwycięstwo zespołu z Emiratów Arabskich na międzynarodowej arenie, po wygraniu 24h Spa-Francorchamps w 2019 roku. Załoga #36 przejęła pałeczkę po tym jak inne Porsche zdobywców pole position z Herberth Motorsport odpadło z walki o czołowe pozycje po awarii zawieszenia.

Przez pierwsze godziny ze zwycięzcami bezpośrednio rywalizowali Maro Engel, Patrick Assenheimer, Ryan Ratcliffe, Hubert Haupt i Khaled Al Qubaisi w Mercedesie-AMG zespołu Haupt Racing Team. Bardzo dobre przejazdy Jamineta, Andlauera i Jefferiesa dały jednak przewagę ekipie GPX, która miała prowadzić aż przez 87 procent wyścigu.

Najbliżej powstrzymania załogi #36 byli Dries Vanthoor, Kelvin van der Linde, Frank Bird, Benjamin Goethe i Louis Machiels w Audi zespołu WRT, którzy przeskoczyli wspominaną załogę HRT podczas ostatniej rundy pit-stopów. Na niekorzyść ekipy Mercedesa-AMG zadziałała także 10-sekundowa kara za jazdę poza torem.

Czwarte miejsce należało do Mirko Bortolottiego, Rika Breukersa, Rolfa Ineichena i Adriana Amstutza. Załoga Lamborghini od GRT Grasser Racing Team liczyła się w walce o podium do momentu 60-sekundowej kary za wyprzedzanie podczas neutralizacji. Pierwszą piątkę zamknęła druga załoga Mercedesa-AMG ekipy HRT, a dalsze miejsca zajęły Audi od Car Collection Motorsport, Mercedes-AMG od Racetivity oraz kolejne Audi od Car Collection Motorsport.

Ekipa GT3 Poland zajęła 39. miejsce w klasyfikacji generalnej i czwarte w klasie GTX. Załoga Lamborghini straciła ponad trzy godziny ze względu na konieczność naprawy samochodu po poważnym wypadku na koniec szóstej godziny. Zespół w składzie Bartosz Opioła, Rafał Mikrut, Grzegorz Moczulski, Paweł Kowalski i Andrzej Lewandowski przejechał 431 okrążeń – zaledwie 10 mniej od trzeciej ekipy ARC Bratislava.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league