Porsche wycofuje dziewięciu kierowców z 24h Nürburgring

Podobnie jak rok temu, 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring Nordschleife odbywa się zaledwie tydzień po 24h Le Mans. Dla wielu kierowców i personelu oznacza to intensywne dwa tygodnie. Inaczej będzie w przypadku Porsche, które poinformowało o wycofaniu dziewięciu kierowców fabrycznych oraz całego personelu, który był obecny na wyścigu Le Mans.

Powodem takiej decyzji jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u trzech pracowników Porsche. Najbardziej dotknięty sytuacją jest należący do niemieckiej marki zespół Manthey Racing, który w Le Mans występował w roli ekipy fabrycznej, natomiast na Nürburgringu miał wystawić jeden samochód pod swoją nazwą. Teraz jest to niemożliwe i załoga #911 została wycofana z listy zgłoszeń.

„Zdrowie ludzi jest dla nas najważniejsze” – powiedział wiceprezydent Porsche ds. motorsportu Fritz Enzinger. „W obecnej sytuacji, jest dla nas zupełnie jasne, że dobro wielu osób jest ważniejsze od naszych sportowych ambicji. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie naszym zespołom klienckim poprzez wysłanie dostępnego personelu oraz kierowców fabrycznych”.

W wyścigu 24h Nürburgring nie wystartują Richard Lietz, Patrick Pilet, Romain Dumas, Matt Campbell, Michael Christensen, Kévin Estre, Thomas Preining, Matteo Cairoli i Julien Andlauer. Poza Manthey Racing, mieli reprezentować barwy KCMG, Frikadelli Racing i Falken Motorsport. Porsche ma wkrótce przedstawić plan awaryjny.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league