Ferrari zdecyduje przed końcem roku o powrocie do prototypów

Szef działu wyścigów GT w Ferrari Antonello Coletta zapewnił, że włoska marka pozostaje zainteresowana budową wyścigowego prototypu, a decyzja w tej sprawie powinna zostać podjęta przed końcem roku.

„Ferrari uważnie przygląda się sytuacji w nowej czołowej klasie wyścigów długodystansowych” – powiedział Coletta o nowych kategoriach Le Mans Hypercar oraz LMDh. „Będą jeszcze pewne poprawki w regulaminach technicznych, a przepisy sportowe powinny się wkrótce pojawić”.

„Rozpoczęliśmy analizę techniczną, rozważając wady i zalety przepisów technicznych. Na koniec sezonu chcemy móc podjąć decyzję o tym, czy chcemy spróbować swoich sił w tej kategorii oraz w jakiej formie. Jesteśmy na etapie obserwowania. Złożymy propozycję zarządowi najszybciej jak to możliwe, pod koniec roku”.

Coletta zapowiedział, że jeśli Ferrari zaangażuje się w klasę Le Mans Hypercar, to jako konstruktor całego pojazdu, a nie jedynie dostawca silników: „Ferrari zbudowałoby samochód, bo ma do tego wszelkie środki, umiejętności oraz technologię”.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league