Pierwsza linia w Dubaju dla Mercedesa-AMG

Maro Engel wywalczył pole position do rozpoczynającego się w piątek 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Reprezentant Mercedesa-AMG odniósł dla swojej marki pierwszy triumf kwalifikacyjny na bliskim wschodzie od 2017 roku.

„Zawdzięczam to ekipie” – powiedział kierowca Toksport WRT. „Chłopaki wykonali niesamowitą robotę, odbudowując samochód po wypadku w treningach. Pracowali do czwartej rano i miło było im się tak odwdzięczyć”.

Engel przejechał okrążenie toru Dubai Autodrome w czasie 1:57,490 – zaledwie 0,047 sekundy szybciej od drugiego Jeroena Bleekemolena, który również poprowadził Mercedesa-AMG. Trzeci był fabryczny kierowca Porsche Sven Müller, który stracił do najszybszego 0,082 sekundy. Czwarte miejsce zajęła załoga Mercedesa-AMG od HTP Motorsport, a czołową piątkę uzupełniło Audi ekipy SM7 by WRT.

Zespół MRS GT Racing #989, w skład którego wchodzi polska zawodniczka Gosia Rdest, uplasował się na siódmej pozycji w klasie zarezerwowanej dla pucharowych Porsche typu 991.

24-godzinny wyścig w Dubaju rozpocznie się w piątek o godzinie 12 polskiego czasu.